1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Co robią ludzie sukcesu? (cz. 2)

Co robią ludzie sukcesu? (cz. 2)

123rf.com
Heidi Grant Halvorson w książce „9 Things Successful People Do Differently” zdradza, co ludzie sukcesu robią inaczej niż większość. Okazuje się, że w dużej mierze chodzi o temat wyznaczania celów, a także o odwagę, wewnętrzną wolę, rozsądek oraz koncentrację uwagi.

Pierwsza część tekstu - TUTAJ

6. Odwaga

Ludzie sukcesu charakteryzują się właśnie odwagą. Jest ona rozumiana jako gotowość do zaangażowania się w długoterminowe cele i nie rezygnowanie z nich w obliczu trudności. Nie oznacza to braku elastyczności, czyli reagowania na zmieniające się okoliczności. Raczej branie ich pod uwagę przy jednoczesnym trzymaniu kursu na wyznaczony cel. Człowiek odważny, nie rezygnuje wtedy, gdy pojawi się zmęczenie, zniechęcenie czy nuda.

7. Wewnętrzna wola

To dar, który bliski jest dobrej samokontroli i umiejętności opierania się pokusom. Wewnętrzna wola pomaga podjąć wyzwanie, ale przede wszystkim wytrwać w nim. Jest bliska rozsądkowi.

8. Brak nadmiernego ryzykanctwa

Człowiek sukcesu realnie patrzy się na świat i zna siebie. Dlatego potrafi ułatwiać sobie sprawy, a nie utrudniać. Nie bierze na siebie zbyt wiele, żeby nie odnieść niepotrzebnej porażki i nie wikła się w sytuacje, które są nieczyste i podejrzane.

9. Koncentracja na wykonywanym zdaniu

Ci, którzy odnoszą sukces wyróżniają się umiejętnością koncentracji na jednym zadaniu. Tym, który właśnie wykonują. Ich uwaga nie ulega rozproszeniu, nie oddają się kilku czynnościom równocześnie. Potrafią ustalić swoje priorytety i wytrwać przy realizacji ich. Swoje wysiłki koncentrują na tym, co robią, a nie zastanawianiu się, co będą robić, gdy przestaną działać. To ludzie czynu.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze