fbpx

Design Alive Awards 2012. Nagrody za kreatywne myślenie

Nagrody dla designerow
designalive.pl

Rok 2012 został ogłoszony początkiem ery designu. Kto jest gotowy na jej nadejście? Kto posiada wiedzę, umiejętności i talent, by kreować świat dla nowej generacji? Kto potrafi współtworzyć marki, produkty i przestrzenie przyszłości? Kto ma siłę i kompetencje, by tworzyć nowy wizerunek designu w Polsce?
Design Alive Awards 2012 to pierwsze w Polsce nagrody przyznawane za oryginalną i kreatywną umiejętność odpowiadania na potrzeby współczesnego człowieka. – Dziś potrzebujemy produktów i usług lepiej przemyślanych, uproszczonych, bardziej intuicyjnych, eleganckich i przyjemnych w użyciu – pisze na łamach amerykańskiego „Forbsa” Adam Swann, nowojorski strateg. Jego tekst „Witamy w świecie designu” stał się impulsem, by podjąć wyzwanie. Odszukać i nagrodzić twórców oraz promotorów: rozwiązań, produktów i usług powstałych z synergii designu, technologii, ekologii i biznesu ze świadomością zmieniającego się świata i społeczeństwa.

Kategorie Design Alive Awards 2012

  • Kreator 2012 za kreatywną pracę projektową
  • Strateg 2012 za korzystanie z designu w zarządzaniu i budowaniu marki
  • Animator 2012 za promocję i rozwój designu w Polsce

– Dojrzeliśmy jako społeczeństwo, by wartość designu znajdować w ludziach a nie tylko w odtwórczych produktach jak krzesełka czy lampki. W Design Alive Awards nagradzamy twórczą myśl. Wskazujemy tym samym drogę do nowego, globalnego przemysłu kreatywnego – tak o nagrodzie mówi przewodnicząca kapituły, Zuzanna Skalska, ceniona obserwatorka trendów. – Chcieliśmy, by kapitułę tworzyli ludzie kompetentni i z doświadczeniem – zapewnia Ewa Trzcionka, redaktor naczelna magazynu i portalu „Design Alive”. – Dziś z dumą możemy powiedzieć, że zaproszenie do jury przyjęły ponadprzeciętne osobowości ze świata biznesu, nauki i designu. Wierzę, że to pozwoli mądrze nadać tytuły Stratega, Kreatora i Animatora mijającego roku – dodaje.

Kapituła:

  • Zuzanna Skalska, trendwatcher, Van Berlo, Holandia
  • Agnieszka Szóstek, specjalistka User Experience, Polska
  • Piotr Voelkel, biznesmen, Grupa Kapitałowa VOX, Polska
  • Oskar Zięta, projektant, wynalazca, Zieta Prozessdesign, Szwajcaria, Polska
  • Ake Rudolf, niezależny kurator designu, Niemcy
  • Ewa Trzcionka, redaktor naczelna Design Alive, Polska

Nominacje poznamy wkrótce. Kapituła Design Alive Awards będzie obradować na początku listopada w poznańskim centrum kreatywności i biznesu Concordia Design. Do publicznej wiadomości nazwiska laureatów zostaną podane 15 listopada w Warszawie podczas gali Design Alive Awards 2012 w Concept Store Mysa 3.