fbpx

Design Alive Awards 2012 – obrady jury

Design Alive Awards 2012 - obrady jury
Please Add Photos <br> to your Gallery
Zobacz galerię Zdjęć
fot. materiały prasowe www.designalive.pl

 

3 listopada kapituła Design Alive Awards 2012 wybrała pierwszych zwycięzców tego konkursu w trzech kategoriach (Animator, Kreator i Strateg). Obrady w Concordia Design w Poznaniu trwały kilka godzin i były niezwykle burzliwe. Jurorzy musieli wybrać spośród 30 nominowanych.

Design Alive Awards to pierwsze w Polsce nagrody przyznawane za oryginalną i kreatywną umiejętność odpowiadania na potrzeby konsumenta nowej generacji. – Nie chcieliśmy robić rzeczy błahych, a pokazać osoby, które robią rzeczy ważne i rozumieją świat tak jak my – przekonywała Ewa Trzcionka, redaktor naczelna „Design Alive”.

W obradach uczestniczyli jurorzy: Zuzanna Skalska (przewodnicząca), Ewa Trzcionka, Agnieszka Szóstek, Piotr Voelkel, Oskar Zięta (zdalnie poprzez Skypa), Ake Rudolf oraz przedstawiciele „Design Alive”: Wojciech Trzcionka i Agata Kukułka.

– Dyskusja była trudna. W kategorii Animator wybraliśmy np. osobę która będzie przykładem dla innych. Takim dyrygentem – przekonywała Zuzanna Skalska przewodnicząca jury, trendwatcherka w VanBerlo. – Te nagrody nie powielają stereotypów, nie pokazują rzeczy, które ktoś kiedyś już zrobił. Nie są też klasycznymi nagrodami w designie. Są zupełnie nowym spojrzeniem na design. Ja się pod tym podpisuję, bo to nie jest design piękny, estetyczny i drogi, to jest design który mówi o przyszłości. O społeczeństwie kreatywnym, o myśleniu, o podejmowaniu decyzji, o tym, że każdy z nas może uczestniczyć w zmianach, które występują wokół nas. Bo dziś design oznacza myślenie i kreatywność.

Zwycięzców DAA 2012 poznamy podczas gali 15 listopada w Warszawie.

na podst.mat.pras. Design Alive Awards