fbpx

Portret astrologiczny – urodzeni w środę

Portret astrologiczny - urodzeni w środę
Według starożytnej astrologii urodzonym w środę patronuje Merkury. (Fot. iStock)

Według starożytnej astrologii każdym dniem tygodnia rządzi inne ciało niebieskie. Urodzeni w środę mają za opiekuna Merkurego. Właśnie jemu zawdzięczają swą błyskotliwość.

Według mitologii rzymskiej miał pod swoją pieczą handlarzy (i złodziei), był posłańcem bogów. Szybki i zwinny, natychmiast docierał z informacjami gdzie trzeba. Co to oznacza dla ciebie? Prawdopodobnie to, że ważne miejsce w twoim życiu odgrywa komunikacja, podążanie za informacją, ciekawość świata. Jesteś ruchliwy, błyskotliwy, obdarzony wieloma talentami. Stawiasz na logikę, intelekt i bardzo wysoko cenisz go u innych. Twój umysł wciąż pracuje na wysokich obrotach, być może przynosząc ci niezwykle cenne pomysły, a – co za tym idzie – również wysokie dochody. Może prowadzisz własną firmę? Doradzasz innym? Tak czy inaczej – jeśli tego jeszcze nie zrobiłeś – doceń swoją życiową zaradność i dryg do interesów. Ważne jednak, by zadbać w nich o przejrzystość – żadnych niejasnych sytuacji! Przydałoby ci się też nieco więcej konsekwencji…

Czasem nie przebierasz w słowach – jesteś konkretny, bezpośredni. Ponieważ podchodzisz do życia bardzo racjonalnie, niektórym twoje decyzje i zachowania mogą się wydawać chłodne, a nawet cyniczne. Nie zmienia to faktu, że towarzyszy ci pewna lekkość i poczucie humoru. Uchodzisz za duszę towarzystwa – może trochę nazbyt gadatliwą i nerwową… Możesz odkryć w sobie zamiłowanie do ryzyka, choćby próbowania swoich sił w różnych grach. Rywalizacja to dla ciebie okazja, by udowodnić swoją wyższość nad innymi (oczywiście intelektualną). Nic dziwnego, że twoim żywiołem są dyskusje.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze