fbpx

Praca marzeń

Mezczyzna_na_plazy
123rf.com

Czy to możliwe, żeby znaleźć pracę, która przyniesie nam pieniądze potrzebne, żeby się utrzymać i pozwoli realizować swoje pasje tak, żeby czuć się spełnionym? Można spróbować poszukać pracy marzeń.

1. Bądź świadoma, jakie masz talenty i umiejętności

Tam, gdzie krzyżują się potrzeby świata i twoje talenty, leży to, co masz robić, twierdził grecki filozof Arystoteles. To podstawa, żeby mieć dobre rozeznanie, na czym polega nasza prawdziwa wartość. Ale taka związana z talentami, których doświadczanie przynosi nam radość i spełnienie, a nie tylko pieniądze.

2. Zostań specjalistą w wąskiej dziedzinie

Doradcy zawodowi uważają, że to bardzo pomaga w karierze. Nam zazwyczaj wydaje się inaczej – chcemy mieć jak najwięcej zajęć, żeby być zabezpieczonym. Jak z jednym nie wyjdzie, mamy w zanadrzu coś innego. Jednak praca na więcej niż jeden etat, często wyczerpuje nasze siły. Kiedy jesteśmy nastawieni na przetrwanie, nie ma w nas przestrzeni na spełnianie się. Zatem wybierz wąską dziedzinę, którą kochasz.

3. Przepływ

Kluczem do spełnienia w pracy jest maksymalizacja doświadczeń, czyli przepływ. Polega on na tym, że jesteś całkowicie zaangażowana w to, co robisz. Zadania, które wykonujesz, nie mogą być zbyt trudne, ani zbyt łatwe, mają być wyzwaniem i sprawiać przyjemność. Kiedy czujesz przepływ, niemal bezwysiłkowo korzystasz z pełni swoich zasobów.

4. Żyj prosto

Miliony ludzi przeżywają ciągły stres w pracy, ponieważ prowadzą konsumencki styl życia. Muszą ciężko pracować, żeby zarobić na swoje przyjemności. W ten sposób tracą spokój ducha. Po co?

5. Napisz ogłoszenie dla świata

Napisz kim jesteś i co możesz światu zaoferować. Nie myśl przede wszystkim o korzyściach finansowych tylko o spełnieniu. Czego masz na tyle, że możesz spokojnie się tym podzielić. Wymyśl najlepszą dla siebie pracę, taką idealną. Wyśnij tą najszczytniejszą wersję siebie i najprostszymi sposobami zacznij ją realizować.

6. Uświadom sobie swoje powołanie

Powołanie – to słowo może być odbierane jako patetyczne i niedzisiejsze. Nie pasuje do rat kredytu, które masz spłacać przez wiele lat. Jednak, gdy odnajdziesz swoje powołanie i pozostaniesz mu wierna, sprawy zaczną się lepiej układać, bo nie będzie już w tobie niezadowolenia i oporu, które blokują obfitość.

7. Dokonaj zmiany

Podjęcie działań w kierunku spełnienia marzeń oznacza przezwyciężenie swoich lęków. Jeśli twoja praca nie przynosi ci spełnienia, dokonaj zmiany. Czyli przestań myśleć i mówić, tylko zacznij działać! Chwytaj dzień, chwilę, która trwa. Jeśli nie teraz, to kiedy? Jeśli nie ty, to kto?

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze