Problemy z pieniędzmi – jak reagują kobiety?

Problemy z pieniędzmi - jak reagują kobiety?
123rf.com

Silniej niż mężczyźni. Badanie American Psychological Association pokazuje, że kobiety są wrażliwsze na stres finansowy. Jak działają na nie problemy z pieniędzmi?
Gdy kobiety mają problemy z pieniędzmi, częściej niż mężczyźni cierpią na zaburzenia snu, bóle głowy, zmiany nastroju i zmiany poziomu apetytu. – Może to wynikać z tego, że kobiety bardziej są świadome tego, że odczuwają stres. Mężczyźni te emocje częściej tłumią – mówi Stephanie Smith, psycholog kliniczny. – Są często bardziej skłonne do rozmowy o tym i przyznają się do swoich wewnętrznych zmagań. Poza tym w dzisiejszych czasach kobiety mają wiele ról do odegrania w życiu. Są często głównymi opiekunami dla dzieci i starzejących się rodziców. Mają dużo odpowiedzialności, bo pracując zawodowo, wciąż na ich barkach jest większość prac domowych. Stąd nasilone skutki stresu, związanego z pieniędzmi.

Nie oznacza to, że mężczyźni nie stresują się finansami. 75 proc. ankietowanych podczas badań wyrażało takie obawy, kobiet – 84 proc. Okazało się, że kobiety szybciej zauważają u siebie takie skutki stresu jak: brak apetytu lub nadmierne objadanie się, zakupoholizm, bóle głowy, zmęczenie, depresję.

Źródło: Society for Women’s Health Research

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze
?>