1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA

Jak ważny jest zapach podczas rodzenia się relacji między ludźmi?

Zobacz galerię 6 Zdjęć
Nie od dziś wiemy, że zapachem wyrazić można więcej niż słowami. Każdy z nas ma swój indywidualny, który wpływa na innych, oddziałuje na to jak ludzie nas postrzegają i na to, jak my ich odbieramy. Dzięki aromatom można wyrazić nie tylko swój charakter, styl, ale przede wszystkim... pożądanie i emocje.

Newsletter

Psychologia, związki, seks, wychowanie, świadome życie
- co czwartek przegląd najlepszych artykułówZapisz się

Feromony od najmłodszych lat działają i są odpowiedzialne za niewerbalną komunikację z członkami rodziny, przyjaciółmi, a później także partnerami. Aromaty pełnią wyjątkowo ważną rolę w naszym życiu - podkreślają nasze mocne strony, potrafią powiedzieć o nas o wiele więcej niż strój, makijaż, czy nawet mimika twarzy.

Jak tak naprawdę zapachy wpływają na rodzące się miedzy ludźmi uczucia i relacje? Jak zrozumieć sygnały zapachowe wydzielane przez innych i to, co chcą nam w ten sposób zakomunikować?

Tajemniczość wzmaga atrakcyjność

Pierwszym etapem każdej nowej relacji jest to, iż druga osoba pozostaje dla nas (jeszcze) nieodgadniona, tajemnicza. To właśnie wtedy przede wszystkim zwraca się uwagę na zapach, który może dodawać uroku, intrygować i jeszcze bardziej zachęcać do poznania.

Uczucie świeżości, lekkości, które przywodzą na myśl najpiękniejsze chwile gorącego lata i pierwszych chwil, w których poznajemy drugą stronę często jest jeszcze bardziej wzmagane przez intrygujące zapachy. Wtedy w powietrzu unosi się nuta tajemniczości związana również z tym, jak pachniemy i jak dzięki temu widzi nas obiekt naszego zainteresowania.

Zapachowy urok

Kiedy wyobraźnia zaczyna pracować, a my poznawać osobę, która wzbudziła nasze zainteresowanie, zapach staje się coraz bardziej intrygujący. Specyficzny zapach partnera potrafi zwiększyć atrakcyjność i urok drugiej osoby, a my coraz bardziej zaczynamy go dostrzegać i rozpoznawać.

Miłość od pierwszego zapachu jest możliwa - komunikacja między ludźmi to nie tylko słowa, czy elementy wizualne, ale także zapachowe. Zapach każdego człowieka jest jedyny w swoim rodzaju i niepowtarzalny, podobnie jak zbiór naszych cech charakteru, czy wygląd. Warto jednak pamiętać, że podobnie jak te czynniki, także zapach może być delikatnie "podsycany" chociażby przez perfumy.

To właśnie często nowe zapachy, których używamy jako perfum czy, którymi pachną nasze ubrania, kojarzą się nam z pierwszym spojrzeniem drugiej osoby, niewielkim gestem w naszą stronę, czy pierwszymi oznakami zainteresowania.

Kolejny etap nowej, romantycznej znajomości ma miejsce, gdy pierwsze przejawy naszych uczuć zaczynają nieśmiało o sobie dawać znać. Nasze ciało wyraża to na wiele sposobów – pierwszym rumieńcem na widok drugiej osoby, czy wyjątkowym uśmiechem, układem naszej sylwetki, gdy ciało coraz bardziej napędza pragnienie nawiązania więzi z drugą stroną i kiedy zaczyna się rodzić prawdziwe pożądanie.

zdj

Zapachowa fascynacja może trwać dość długo, a aromaty i zapachy mają ogromny wpływ na to, jak postrzegamy atrakcyjność partnera. Dlatego tak ważne jest, by stosowane przez nas produkty, które zapewniają nam delikatny, piękny i jednocześnie wyjątkowy zapach, były starannie dobrane i skorelowane z naturalnym zapachem ciała, miłością i atrakcyjnością fizyczną.

Zmysłowe zapachy unoszą się na ubraniach o wiele dłużej niż perfumy na ciele, dzięki czemu czujemy się pewniej, a nasz urok i zmysłowość są o wiele bardziej podkreślone. Najbardziej sensualnymi zapachami dostępnymi na rynku, które zapewniają oszałamiający efekt i dzięki którym jesteśmy odważniejsi w wykonaniu tego pierwszego, poważnego kroku w relacji, jakim jest chociażby pierwszy pocałunek, jest najnowsza kolekcja płynów do płukania tkanin Lenor Parfum des Secrets

Dzięki wyjątkowym połączeniom, eleganckim aromatom wykorzystanym w tworzeniu tych uwodzicielskich i oryginalnych zapachów powstała kolekcja składająca się z 4 płynów, z których każdy można uznać za odzwierciedlenie etapów tworzenia nowej relacji z drugim człowiekiem. Zamknięte w oryginalnych butelkach przypominających flakony perfum płyny zostały stworzone z wykorzystaniem składników, które znajdziemy w tradycyjnych perfumach. Zapach Mystery to m.in. połączenie mandarynki, gruszki, piżma i drzewa sandałowego, które wzmacnia poczucie tajemniczości i niepewności związanej z poznaniem kogoś interesującego. Zapach Charm to z kolei uwodzicielski i czarujący miks m.in. przypraw korzennych, świeżego jabłka i paczuli, Blush w swoim składzie wykorzystał chociażby zapach czerwonych owoców, jaśminu i bursztynu, natomiast Kiss jako dopełnienie miłosnej historii to odważny, wspomagający pewność siebie zapach wynikający z połączenia marakui, brzoskwini, magnolii i bursztynu.

Dzięki tak wyjątkowym połączeniom i złożonym zapachom tworzymy unikalne, eleganckie aromaty, w których zakochało się już wiele gwiazd i celebrytek. Jedna z popularniejszych blogerek Gosia Skowrońska podzieliła się swoimi inspiracjami zapachowymi: „Inspirujecie się czasami zapachami ? Lubicie gdy Wasze ubrania pięknie pachną ? Ja uwielbiam gdy zapach płynu do płukania współgra z moimi perfumami.. dlatego tak bardzo polubiłam nową Kolekcję Lenor Parfum des Secrets, moim ulubieńcem został Blush, elegancki, kwiatowy zapach przekonał mnie do siebie delikatnością i świeżością.”

A dla Was, czym jest zapach i jaki wpływ ma na tworzenie się relacji między ludźmi?

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze