1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA

Sale weselne w klimacie naturalnym – jak to osiągnąć? Podpowiadamy!

Zobacz galerię 3 Zdjęcia
Dekoracje sal weselnych można spotkać w wielu wariantach. Bardzo popularne w ostatnim czasie jest nawiązywanie do konkretnych stylów takich jak boho, czy glamour. Interesującym rozwiązaniem jest również nawiązywanie do natury przy zastosowaniu dekoracji z prostych i wszystkim dobrze znanych materiałów. Wówczas uzyskuje się sale weselną w formie zwanej nieobrobioną.

Sala weselna, a dekoracje z makulatury

Nie ma wątpliwości, że obecne trendy coraz bardziej nawiązują do zagadnień określanych jako eco. Tak też jest przy dekoracji sal weselnych, gdzie zaczynają dominować ozdoby wykonane z ogólnie dostępnych materiałów. Właśnie takim, przyjaznym naturze surowcem jest papier, czy karton. Z tego pierwszego wykonuje się np. winietki, które z powodzeniem można pozostawić w prostej formie lub nadać im wyszukany kształt. Bardzo popularne jest również mocowanie ich do metalowych, bądź drewnianych podstawek. Takie rozwiązanie jest nie tylko niezwykle praktyczne, czy zgodne z naturą, ale także efektowne. Papier, zwłaszcza ten szary bardzo dobrze sprawdza się również przy pakowaniu podarunków dla gości weselnych. Dodatkowo mogą one być przewiązane jutowym sznurkiem, czy płócienną wstążką. Z tych materiałów można wykonać także ciekawe origami, czy wiatraczki, które będą bardzo interesującą ozdobą stołów. Pod sufitem lub na ścianach można umieścić również pompony wykonane z bibuły, papierowe rozety, czy też proporczykowe girlandy. Niektórzy decydują się także na wykonanie papierowych łańcuchów, przypominających te, które uczniowie wykonują w szkołach na lekcjach plastyki. Jeśli komuś wydaje się, że jest to mało poważne, to oznacza, że nie widział jeszcze dobrze zaaranżowanej sali weselnej w takim klimacie. Te dekoracje, mimo że są dość prostą formą to potrafią stworzyć bardzo spektakularny, bajkowy, a jednocześnie delikatny i lekki klimat. Dobrym rozwiązaniem jest ich mocowanie za pomocą cienkiej żyłki. Wówczas będą one delikatnie falowały w powietrzu. Dodatkowo jeśli wykonane zostaną z transparentnych materiałów to wpuszczą do wnętrza sali przefiltrowane światło.

Szklane ozdoby na sali weselnej

Szkło tak jak papier towarzyszy człowiekowi w codziennych sytuacjach. Okazuje się jednak, że i ono bardzo dobrze sprawdzi się w tym niecodziennym wydarzeniu. Bardzo dobrze znane wszystkim słoiki, małe szklaneczki w prostych lub intrygujących kształtach, wszelkiego typu buteleczki, czy też podstawki i miski będą naprawdę ciekawymi dekoracjami jeśli tylko podejdzie się do tematu we właściwy sposób. Tego rodzaju przedmioty mogą więc służyć jako wazony na bukiety lub pojedyncze kwiaty. Sprawdzą się również w roli lampionów, z których będzie się wydobywało ciepłe światło. Ze szklanych kul z kolei można stworzyć piękne stroiki i to nie tylko na stół. Mogą one zostać również podwieszone. Szkło bardzo dobrze skomponuje się także ze słodkimi przekąskami umieszczonymi na tzw słodkim stole. Warto wspomnieć o tym, że nie zawsze musi ono występować w surowej formie. Osoby zajmujące się dekoracjami obwiązują je sznurkami,  czy wstążkami, co zapewnia naprawdę ciekawy efekt.

Sala weselna udekorowana metalowymi i drewnianymi ozdobami

Metal bardzo dobrze sprawdzi się przy produkcji dekoracji typu: kanka, wiaderko, dzban, które świetnie sprawdzą się w roli naczyń kwiatowych. Młode Pary często decydują się również na podarunki takie jak cynowe konewki z paczuszką nasion. W użyciu jest także gięty drut, z którego można stworzyć niezwykłe konstrukcje. Z kolei metalowe klatki dla ptaków mogą stać się efektownymi lampami.

Wybierając tego rodzaju dekoracje, warto zapoznać się z ofertą sal weselnych. Można ją znaleźć choćby na . Nie ma wątpliwości, że nie wszystkie miejsca będą swoim własnym stylem pasowały do ozdób związanych z naturalnym środowiskiem. Właśnie dlatego poszukiwania sali weselnej powinno się rozpocząć bardzo szybko. Warto również zastanowić się nad wynajmem np. namiotu, który można ustawić na kwiatowej łące, czy przestrzeni sąsiadującej z lasem.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze