1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Materiał partnera

"Józef i Maria" - konkurs

Do Teatru Studio powraca kilkakrotnie tu już wystawiany znakomity dramatopisarz austriacki, Peter Turrini. Znany z radykalnych poglądów i artystycznych prowokacji autor swój pierwszy sukces odniósł w 1980 roku, gdy wiedeński Volkstheater wystawił Józefa i Marię – kameralną sztukę, w której Turrini odszedł od uprawianej w latach 60-tych i 70- tych dramaturgii szoku.

"Józef i Maria" opowiada o dwojgu starych ludziach – sprzątaczce i nocnym stróżu, którzy spędzają wigilię Bożego Narodzenia w wielkim domu towarowym. Ich przeszłość, którą wzajemnie przed sobą odkrywają spleciona jest z historią złudzeń niesionych przez XX-wieczne totalitaryzmy; ich aktualna sytuacja ukazuje los ludzi odrzuconych przez agresywny kapitalizm. W dialogu, jaki prowadzą Józef i Maria jakby mimochodem odsłaniają się całe pokłady skrywanych uczuć i emocji.

Mamy dla Was 3 podwójne zaproszenia na spektakl w Teatrze Studio na dzień 2 grudnia (piątek) na godzinę 18:00. Otrzymają je pierwsze trzy osoby, które przyślą do nas maila na adres konkurs.portal@zwierciadlo.pl z dopiskiem „Józef i Maria” i podadzą swoje imię i nazwisko.

Na odpowiedzi czekamy do końca dzisiejszego dnia (30 listopada) do godziny 23:59.

Zwycięzców powiadomimy mailowo.

Zaproszenia będą do odebrania w kasie Teatru Studio w dniu spektaklu.

Udział oznacza akceptację REGULAMINU

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze