1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA
  4. >
  5. Dziś rusza 7. Festiwal FILMY ŚWIATA ALE KINO+

Dziś rusza 7. Festiwal FILMY ŚWIATA ALE KINO+

Już dziś startuje 7. edycja Festiwalu FILMY ŚWIATA ALE KINO+.

Festiwal otworzy argentyński film POWRÓT DO DOMU w reżyserii Milagros Mummenthaler, zdobywca Złotego i Srebrnego Lamparta na MFF Locarno 2011 oraz dwóch głównych nagród – Złotego i Srebrnego Astora – na MFF Mar del Plata 2011. Uroczyste otwarcie będzie miało miejsce o godz. 20:30 w kinie Muranów w Warszawie. Po projekcji odbędzie się koktajl, inspirowany kulturą Ameryki Łacińskiej.

Ideą Festiwalu jest rygorystyczna selekcja i prezentacja w Polsce najwybitniejszych filmów spoza tzw. Świata Zachodniego.

W programie imprezy znajdzie się 20 pełnometrażowych filmów fabularnych z Ameryki Łacińskiej, Azji, Afryki i Bliskiego Wschodu, które miały swoje premiery światowe na najważniejszych festiwalach filmowych. Dzięki swej oryginalności i świeżości filmy te są ważnym źródłem inspiracji, doznań oraz wiedzy o współczesnym świecie i człowieku. Większość z nich polska publiczność zobaczy po raz pierwszy.

7. Festiwal FILMY ŚWIATA ALE KINO+ odbędzie się w dniach 1-11 grudnia w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu i Gdańsku.

Limitowana pula biletów w cenie 20 zł do nabycia w kasie kina Muranów przed seansem.

Więcej o Festiwalu na , oraz

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze