1. Zwierciadlo.pl
 2. >
 3. Materiał partnera
 4. >
 5. Więcej zabawy podczas domowej rozrywki – synchronizuj światło z TV!

Więcej zabawy podczas domowej rozrywki – synchronizuj światło z TV!

Fot. materiał partnera
Przez pandemię oglądamy filmy wyłącznie przed telewizorem. Nawet niektóre kinowe premiery przeniosły się do sieci. Jak urozmaicić taki seans i poczuć się jak w prawdziwym kinie? Czy w ogóle jest to możliwe? Spróbujmy! Proponujemy zacząć od synchronizacji domowego oświetlenia z obrazem na ekranie telewizora. To świetny sposób na wzbogacenie projekcji o nowe wrażenia. Zobacz jak może to wyglądać!

Po co synchronizować telewizor z oświetleniem? I jak to zrobić?

Telewizję oglądamy zazwyczaj w całkowicie zaciemnionym lub delikatnie oświetlonym pomieszczeniu. Atmosfera towarzysząca seansowi może być jednak znacznie bardziej nastrojowa, jeśli ekran wtopi się w otoczenie… z pomocą światła.

Gdy zsynchronizujesz telewizor z oświetleniem LED całe pomieszczenie wypełnią kolory podobne do tych widocznych na ekranie! W zależności od wdrożonych ustawień mogą się one zmieniać mniej lub bardziej dynamicznie. Bez względu na to, które z nich wybierzesz, jest duża szansa na to, że podczas seansu poczujesz się jak w kinie.

Jak zsynchronizować oświetlenie z TV?

Do synchronizacji oświetlenia z telewizorem będziesz potrzebować trzech zasadniczych elementów:
 • Inteligentnych żarówek Philips Hue, które mogą emitować światło w różnych kolorach.
 • Mostka Hue Bridge.
 • Urządzenia Philips Hue Play HDMI Sync Box.
Żarówki wystarczy wkręcić do lamp znajdujących się w pomieszczeniu, mostek podłączyć do routera, natomiast przystawkę podłączyć do telewizora, używając łącza HDMI. Potem wystarczy już tylko sięgnąć po telefon i zsynchronizować to wszystko w aplikacji Philips Hue.

Aplikacja poprosi nas o stworzenie tzw. obszaru rozrywki – w tym celu należy uzupełnić informacje takie jak:

 • ilość świateł,
 • ich rozmieszczenie i wysokość, na której są ustawione
 • oraz określić jak urządzenie ma ich używać.
Efekty będą najciekawsze, gdy ustawimy wokół telewizora kilka różnych źródeł światła. Mogą być to zarówno klasyczne oprawy, do których wkręcimy inteligentne żarówki, jak i lampy Philips Hue zaprojektowane specjalnie z myślą o urozmaiceniu domowych seansów.

Skoro wszystko gotowe, czas na seans!

Po skonfigurowaniu sprzętu, nie pozostaje nam nic innego jak odpalić film i ułożyć się wygodnie na kanapie. Światła będą na bieżąco reagować na to, co dzieje się na ekranie, nie będąc przy tym inwazyjne. Gdy bohaterowie filmu będą przemierzać pustynię, oświetlą wnętrze piaskowo-żółtym kolorem, a gdy akcja przeniesie się do dżungli otoczą nas głębokimi odcieniami zieleni. Chyba nie musimy przekonywać, że wrażenia z takiego seansu są niezapomniane? Można całkowicie zatonąć w świecie widocznym nie tylko na ekranie, ale także na ścianach w całym pomieszczeniu!

Nie tylko filmy

Kolorowo oświetlony salon to idealna przestrzeń do wielu rodzajów rozrywki – nie tylko do oglądania filmów. Do urządzenia sync box możesz podłączyć także dowolną konsolę do gier.

Jak gra się w towarzystwie świateł Philips Hue? Nie dość, że podobnie jak podczas oglądania filmu światła świecą kolorami odpowiadającymi tym na ekranie, to mogą też ostrzegawczo migać w określonych sytuacjach. Wrażenia trudno jest opisać – trzeba tego po prostu spróbować.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
 • Polecane
 • Popularne
 • Najnowsze