1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA
  4. >
  5. E-recepta – nowoczesna medycyna

E-recepta – nowoczesna medycyna

(Fot. materiały partnera)
(Fot. materiały partnera)
E-recepta w ostatnich czasach stała się odpowiednikiem tradycyjnej, papierowej recepty. W celu odbioru leków z apteki wystarczy podać kod, który otrzymujemy za pomocą SMS-a lub e-maila. Wprowadzone zmiany wynikają w dużej mierze z silnego rozwoju technologicznego, który objął również branżę medyczną. Ogromną popularnością zaczęły cieszyć się między innymi konsultacje online. Dzięki nim można w szybki sposób uzyskać poradę lekarza specjalisty bez konieczności opuszczania własnego domu. Jakie są zalety takiego rozwiązania? W jakich sytuacjach można z niego skorzystać? Jak działa e-recepta?

Telemedycyna – wygoda i bezpieczeństwo

Telemedycyna to przede wszystkim duża wygoda dla pacjenta. Internetowe konto pacjenta daje możliwość umówienia wizyty w dowolnie wybranym terminie. Co ważne, żeby porozmawiać ze specjalistą, nie trzeba przebywać w swoim miejscu zamieszkania. Można to zrobić z każdego miejsca na świecie. Coraz większa liczba lekarzy decyduje się na to, żeby konsultacja lekarska odbywała się w formie online. Podstawą telemedycyny jest oczywiście dostęp do Internetu. Konsultacja online pozwala skorzystać ze spotkania, nawet jeśli miasto jest zatłoczone lub brakuje miejsc parkingowych. Brak konieczności opuszczania własnego domu to z całą pewnością ogromna oszczędność czasu oraz niepotrzebnych nerwów. Dodatkowo usługa jest także całkowicie bezpieczna. Wszystkie połączenia pacjenta z lekarzem są bowiem odpowiednio szyfrowane. Dzięki konsultacji medycznej w trybie online można zachować również ciągłość leczenia u jednego specjalisty. Będzie to pomocne między innymi w przypadku, gdy wyprowadzimy się z miejscowości, w której mieszkaliśmy. Telemedycyna to brak konieczności oczekiwania w kolejkach i umawiania się do specjalistów z wielomiesięcznym wyprzedzeniem.

Recepta online dla każdego

Na internetowym koncie pacjenta uzyskać można także recepty online na potrzebne leki. Konkretny lek będzie można nabyć w dowolnej aptece – tak jak ma to miejsce, gdy w gabinecie lekarskim wystawiana jest tradycyjna recepta. Recepty online zostały obowiązkowo wprowadzone do użytku na terenie całego kraju. Takie rozwiązanie umożliwiło wystawianie recept na przepisane leki bez konieczności fizycznego kontaktu z lekarzem. Pacjent otrzymuje wiadomość zawierającą specjalny kod. Receptę może zrealizować w różnych aptekach poprzez podanie kodu oraz numeru PESEL osoby, na którą wystawiona została recepta. To doskonałe rozwiązanie na zwiększające się tempo codziennego życia. Realizacja usługi w formie elektronicznej pozwala otrzymać receptę w bardzo szybki sposób. Dlatego też dobrze sprawdza się to między innymi przy antykoncepcji awaryjnej.

Recepty online w przypadku antykoncepcji

Antykoncepcja hormonalna pozwala zapobiegać niechcianej ciąży. Do produktów zaliczają się tabletki antykoncepcyjne oraz różnego rodzaju plastry lub krążki dopochwowe. Wachlarz metod jest w obecnych czasach niezwykle szeroki, dlatego też każdy może znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Tabletki antykoncepcyjne cieszą się sporą popularnością. Na rynku znaleźć można tabletki dwuskładnikowe, zawierające w swoim składzie estrogeny oraz progesteron, a także tabletki wyłącznie z progesteronem. Najpopularniejsze są produkty pierwszego typu, a ich regularne stosowanie gwarantuje niezwykle wysoką skuteczność.

Do grupy tabletek antykoncepcyjnych zaliczają się również środki stosowane po stosunku. Wskazaniem do ich zastosowania są różnego rodzaju sytuacje, w których inne środki antykoncepcji zawiodły. Może mieć to miejsce na przykład, gdy prezerwatywa zsunęła się lub uległa pęknięciu. Skuteczność tego rodzaju tabletki w głównej mierze będzie zależeć od czasu, który upłynął od stosunku, a także od fazy cyklu kobiety. Szacuje się jednak, że mieści się ona w przedziale od 50 do 90 procent. Tabletki zawierające w swoim składzie lewonorgestrel najlepiej zastosować do 12 godzin po stosunku, jednak nie później niż do 72 godzin. Skuteczniejszym środkiem będą tabletki zawierające uliprystal, który można zastosować w ciągu 5 dni od momentu, w którym antykoncepcja zawiodła.

Szybkie działanie odgrywa więc kluczową rolę. Z pomocą przychodzi telemedycyna oraz możliwość uzyskania e-recepty. to niezawodne rozwiązanie w tego typu sytuacjach. Z ofertą zapoznać się można za pośrednictwem strony internetowej .

Wszystkie osoby przyjmujące różnego rodzaju środki medyczne doskonale zdają sobie sprawę z tego, że brak przedłużonej recepty może być sytuacją niezwykle stresującą. Czasem z roztargnienia zapomina się bowiem o recepcie na lek, który należy przyjmować w sposób regularny. Telemedycyna daje każdemu możliwość uzyskania potrzebnej recepty bez konieczności opuszczania własnego domu. Pozwala to na uniknięcie wielu kłopotliwych sytuacji. Nowoczesna technologia doprowadziła do tego, ze możemy dziś w szybki i wygodny sposób uzyskać dostęp do wysokiej jakości świadczeń medycznych.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze