1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA

„Osobni” – nie ma bliskości bez osobności

(Fot. materiały partnera)
(Fot. materiały partnera)
Powieść „Osobni” to debiut Katarzyny Franus, napisany z myślą zarówno o czytelniczkach, jak i czytelnikach. Książka nawiązuje do najlepszych tradycji powieściowych – ma zarówno wartką i pełną napięcia akcję, właściwą historiom kryminalnym i sensacyjnym, jak i głęboką warstwę psychologiczną, typową dla książek terapeutycznych i duchowych. A to wszystko w formie współczesnego romansu, rozgrywającego się w pięknym zakątku gór – Beskidzie Żywieckim.

„Osobnym” wali się ich dotychczasowy świat, w którym wcale nie są szczęśliwi. Mimo to próbują powstrzymać nadchodzącą katastrofę, bo nic nie wydaje im się tak bezpieczne, jak to, co dobrze znają. Wkrótce przekonają się jednak, że ich stare życie musi się rozpaść, żeby zrobić miejsce nowemu, które kusi, ekscytuje i jednocześnie przeraża. Czy „osobni” podejmą wyzwanie i odważą się wejść na górę, która od dawna na nich czeka?

Poznajemy „osobnych”, gdy wiodą w stolicy komfortowe życie niemłodych już singli i zagłuszają samotność pracą, rozrywką i sportem. Choć pragną bliskości, to wmawiają wszystkim wokół, że związki nie są im potrzebne i świetnie sobie bez nich radzą. Mateusz i Kinga, tytułowi „osobni”, nie znają się, ale łączy ich jedno – nie wierzą w szczęśliwy finał miłosnych relacji, których w przeszłości próbowali, za każdym razem z równie kiepskim skutkiem. Kiedy na siebie trafiają, Kinga myśli, że Mateusz jest lodowatym snobem, a Mateusz – że Kinga go nienawidzi. Od samego początku iskrzy między nimi tak bardzo, że nie wróżymy im łatwej relacji.

Czy przypadkowe spotkanie tych dwojga, z dala od miejskiego zgiełku i pośpiechu, sprawi, że odważą się wejść w nową przygodę? Zaryzykują i rzucą się w wir nieprzewidywalnych wydarzeń? Odkryją, dlaczego ich związki do tej pory były nieudane? Pokonają lęki, przestaną sabotować własne marzenia i w rezultacie odnajdą bliskość, do której zawsze tęsknili?

(Fot. materiały partnera) (Fot. materiały partnera)

Romans dla kobiet? Kino akcji dla mężczyzn? Solidna historia nie ma płci! Katarzyna Franus napisała książkę niezwykłą, pełną życia, czułości, wartkiej akcji i ciętego humoru. Autorka pokazuje ekscytujące wyprawy w góry, gdzie przypadkowo poznani ludzie pomagają nie tylko dostrzec własne błędy, lecz także przepracować trudne historie z przeszłości. Bo żeby zrozumieć i zaakceptować drugiego człowieka, z całym jego pięknem i skomplikowaniem, trzeba najpierw zrozumieć i przyjąć siebie. Relacja Kingi i Mateusza jest szczera i prawdziwa do bólu. Lektura zachęca czytelnika do namysłu nad sobą i nad swoim życiem oraz pokazuje, że rozpoznanie i zaspokojenie własnych potrzeb jest niezbędne, żeby otworzyć się na bliskość i miłość. Czy bohaterom powieści się to uda? Odnajdą to, o czym zawsze marzyli?

Katarzyna Franus – psycholożka, anglistka, konsultantka scenariuszowa, redaktorka literacka, pasjonatka biegania po górskich graniach i piaszczystych plażach. Żyje w nieustannej podróży pomiędzy górami, morzem a stolicą. W beskidzkiej wiosce, która jest miejscem akcji powieści „Osobni”, kupiła ziemię i zamierza postawić na niej drewniany dom. Wierzy w życiopisanie – znalazła zaciszny przysiółek w dzikiej części Beskidu Żywieckiego, gdy szukała idealnej scenerii dla spotkania trójki bohaterów swojej debiutanckiej książki.

Katarzyna Franus (Fot. materiały partnera) Katarzyna Franus (Fot. materiały partnera)

Powieść „Osobni” dostępna jest w księgarniach od 15 czerwca w wersjach: papierowa, ebook oraz audiobook w interpretacji Filipa Kosiora. Więcej informacji na stronie Wydawnictwa Czarna Owca:

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze