1. Zwierciadlo.pl
 2. >
 3. REKLAMA
 4. >
 5. Destrukcyjny stres oksydacyjny. Jak z nim walczyć, aby zapobiec przedwczesnemu starzeniu się skóry?

Destrukcyjny stres oksydacyjny. Jak z nim walczyć, aby zapobiec przedwczesnemu starzeniu się skóry?

(Fot. materiały partnera)
(Fot. materiały partnera)
Badania wskazują, że coraz więcej osób zmaga się z destrukcyjnie wpływającym na skórę stresem oksydacyjnym. To szybko postępujący proces, ale jego wyeliminowanie na szczęście jest możliwe. Poznajcie przyczyny, objawy i co najważniejsze – sposoby na walkę ze stresem oksydacyjnym.

Współpraca reklamowa

Stres oksydacyjny: przyczyny i objawy

Stres oksydacyjny lub inaczej stres tlenowy to stan zakłóconej równowagi pomiędzy wolnymi rodnikami (utleniaczami) a antyoksydantami (przeciwutleniaczami) – składnikami naturalnie występującymi w organizmie, niezbędnymi do prawidłowego przebiegu wielu procesów życiowych. Dochodzi do niego w momencie wyraźnego wzrostu produkcji wolnych rodników lub drastycznego spadku aktywności antyoksydantów. Stres oksydacyjny najczęściej powodują czynniki zewnętrzne. To m.in. życie w nieustannym napięciu nerwowym, zanieczyszczenie środowiska, nadmierna ekspozycja na promienie słoneczne, palenie papierosów, czy zażywanie niektórych leków – antykoncepcyjnych, czy antydepresantów, jak również niezbilansowana dieta. Nie bez znaczenia jest także upływ czasu – z wiekiem mechanizmy obronne organizmu przed nadmiarem wolnych rodników ulegają znacznemu osłabieniu.

Objawy stresu antyoksydacyjnego dają nam o sobie znać wcześniej niż mogłybyśmy się tego spodziewać. Już w okolicach 30. roku życia jesteśmy w stanie dostrzec jego negatywne skutki. Podczas tego niszczycielskiego procesu utleniają się bowiem kwasy tłuszczowe błon komórkowych skóry i białka strukturalne – a zwłaszcza kolagen, co powoduje przedwczesne starzenie się skóry – zmarszczki stają się coraz bardziej widoczne, a skóra traci jędrność, sprężystość i blask. Na domiar złego, nadmiar wolnych rodników prowadzi do uszkodzenia naczyń, a co za tym idzie – chorób układu krwionośnego. To dramatyczny scenariusz, który na szczęście wcale nie musi się spełnić.

Stres oksydacyjny: zapobieganie i redukcja jego wpływu na skórę

W walce ze stresem oksydacyjnym kluczowe jest nasze odpowiedzialne podejście do swojego zdrowia i odpowiednia pielęgnacja skóry. Przede wszystkim należy zrezygnować z wszelkich używek, wyeliminować z diety produkty przetworzone i pamiętać o regularnej aktywności fizycznej, która może skutecznie rozładowywać napięcia i koić nerwy. W kontekście skutecznego dbania o skórę nie należy zapominać o całorocznym stosowaniu filtrów, które w połączeniu z dopasowanymi do naszych potrzeb kosmetykami do jej pielęgnacji przynosi rewelacyjne rezultaty.

Gama brightening solutions jako tarcza na stres oksydacyjny. Poznaj bliżej serię age element by meseoestetic

Preparaty anti-aging o udowodnionym, intensywnym działaniu antyoksydacyjnym są tym, czego zdecydowanie potrzebuje skóra, na którą oddziałuje destrukcyjny stres antyoksydacyjny. Gama brightening solutions age element by mesoestetic to kompletny zestaw kosmetyków zapobiegających przedwczesnemu starzeniu się skóry. Ich formuły o epigenetycznej skuteczności przeciwstarzeniowej zostały opracowane z myślą o zwalczaniu już pierwszych oznak upływającego czasu i fotostarzenia, dlatego warto sięgnąć po nie niezależnie od wieku.

Główne substancje aktywne gamy to niezwykle ceniona w świecie beauty stabilizowana witamina C o działaniu antyoksydacyjnym i rozświetlającym, głęboko nawilżający, stężony kwas hialuronowy oraz innowacyjny, opracowany przez ekspertów marki [meso]epigen system. To ultranowoczesny, skuteczny kompleks, który niweluje stres oksydacyjny, aktywując i maksymalizując endogenne działanie antyoksydacyjne.

W skład gamy wchodzą:

 • age element brightening cream – krem zwalczający pierwsze oznaki starzenia o działaniu antyoksydacyjnym i rozświetlającym. Działa szybko i skutecznie – w mgnieniu oka wyraźnie rewitalizuje skórę i dogłębnie nawilża. Aplikowany regularnie przywraca cerze piękny, promienny blask i jedwabistą gładkość;
 • age element brightening concentrate – skoncentrowane serum o działaniu rozświetlającym. Preparat poprzez regulację nadprodukcji melaniny wyrównuje koloryt skóry, a dzięki intensywnym działaniu anti-ageing wygładza również zmarszczki mimiczne i rewitalizuje skórę;
 • age element brightening eye contour – żel-krem do pielęgnacji skóry wokół oczu z aplikatorem ceramicznym o działaniu chłodzącym. Preparat szybko i zauważalnie redukuje oznaki zmęczenia, eliminuje cienie pod oczami i sprawia, że spojrzenie staje się bardziej wyraziste;
 • age element brightening complex plus – czterotygodniowa kuracja o intensywnym działaniu odnawiającym i rozświetlającym zawierająca 15 proc. czystej, wyizolowanej witaminy C. Skoncentrowany roztwór stymuluje zdolność skóry do ochrony przed wolnymi rodnikami, spowalniając jednocześnie przedwczesne starzenie się. Jego udoskonalona formuła zawiera składniki aktywne, które wspomagają odnowę naskórka, dzięki czemu skóra staje się widocznie piękniejsza, odżywiona i po prostu młodsza.

(Fot. materiały partnera) (Fot. materiały partnera)

Więcej na:

Współpraca reklamowa

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
 • Polecane
 • Popularne
 • Najnowsze