1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA

Stabilizacja i uziemienie, czyli Jowisz w Byku

Tranzyt Jowisza w Byku przyniesie głęboką potrzebę, żeby zatrzymać się i zsynchronizować się z przyrodą. (Fot. iStock)
Tranzyt Jowisza w Byku przyniesie głęboką potrzebę, żeby zatrzymać się i zsynchronizować się z przyrodą. (Fot. iStock)
16 maja 2023 roku Jowisz – planeta pomyślności – wkroczy do materialnego Byka, gdzie pozostanie do 26 maja 2024 roku. Planeta ta jest dla nas niczym wróżka chrzestna dla Kopciuszka – zjawia się i jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki potrafi spełnić życzenia. Co przyniesie każdemu ze znaków zodiaku?

Jowisz kojarzony jest ze wszystkim, co ekspansywne i pozytywne jednocześnie. Obfitość, wzrost, bogactwo, optymizm, hojność, mądrość i zaufanie – to są jego dary. Jowisz nie tylko podnosi komfort życia, ale ułatwia rozwój i sprawia, że możemy czuć więcej wdzięczności i radości wobec życia. Śledzenie ruchów tej planety i wiedza o jej położeniu w horoskopie urodzeniowym pomaga zrozumieć, na jakich obszarach skoncentrować uwagę, by wynieść z tego jak najwięcej namacalnych korzyści i gdzie wypatrywać sprzyjających zbiegów okoliczności. Rzuci to światło na tematy, które rozwiną się dzięki Jowiszowi, ale także naszemu zaangażowaniu oraz naszej świadomości.

Czego można się spodziewać, gdy Jowisz będzie tranzytował znak Byka?

Jowisz w kolejnych znakach zodiaku spędza około 12 miesięcy, a każdy znak wpływa na obszar i styl jego działania. Właśnie opuszcza ognistego Barana, który dał mu skupienie na indywidualnych celach i ambicjach i pomagał w dążeniu do szybkiego zwycięstwa – często za wszelką cenę, ale na chwilę. Jego pobyt w Byku reprezentującym żywioł ziemi okaże się stabilizujący i uziemiający. Kiedy planety są w Byku, zyskują zdolność do upartego tworzenia czegoś pięknego i trwałego. Ten znak zodiaku jest niczym ogrodnik, który ma w sobie dużo cierpliwości i wytrwałości, żeby z nasion wyhodować bujny i urodzajny ogród.

Dzięki Jowiszowi w Byku będziemy mogli zwolnić tempo i pomyśleć nad tym, co jest meritum naszego życia. Tranzyt ten przyniesie głęboką potrzebę, żeby się zatrzymać, zsynchronizować się z przyrodą, pogłębiać autentyczne relacje (patronką Byka jest przecież Wenus – planeta miłości) i czynić nasze otoczenie piękniejszym.

Byk lubi przepych, ale jednocześnie jest silnie związany z naturą. Dlatego reprezentuje bogactwo planety, a także sposób, w jaki doświadczamy tych bogactw za pomocą zmysłów. Zatem wszelkie ruchy ekologiczne i nawołujące do slow life jeszcze bardziej zyskają na popularności – staną się wręcz obowiązujące i to one staną się nowym luksusem. Zapragniemy, żeby mieć czas, by czuć zapach polnych kwiatów, promienie wiosennego słońca na twarzy, delektować się zdrowym pysznym posiłkiem lub mieć środki na kupowanie przedmiotów, które wspierają zrównoważony rozwój.

Ani Byk, ani Jowisz nie są minimalistami – zdecydowanie stawiają na dobrą jakość i rozmach, dlatego tranzyt ten będzie skłaniał nas, żebyśmy nie wybierali byle czego i byle jak. Będzie się liczyć to, co teraz daje nam satysfakcję z obcowania z produktami premium, a w przyszłości okaże się opłacalne. Jowisz w Byku namówi nas, żebyśmy poważnie odpowiedzieli sobie na pytanie, co nam sprawia przyjemność, ale nie będzie chodzić o ulotne doznania. Byk nie lubi marnotrawstwa ani tandety, a Jowisz tę niechęć podkręci.

Jowisz w Byku poruszy tematy związane z finansami, którymi trzeba się będzie zająć na poważnie, i tu również będą się liczyć metodyczne planowanie i rozważne inwestycje. Zastanowimy się, na jakim fundamencie mamy budować swoje życie, by było nie tylko komfortowe, ale i dające poczucie bezpieczeństwa. Przekonamy się, co jest trwałe.

Jowisz rozmnaża, ale uwaga – może powiększyć też długi, jeśli je mamy i nie myślimy, jak je spłacić. Uczy też hojności, pokazuje, że przepływ działa w dwie strony – im więcej dajesz, tym więcej otrzymujesz. Jowisz w Byku to energia dostatku, który pomnaża się za sprawą przekonania, że wszechświat i obfitość są jednoznaczne. Wystarczy przestać się bać, że nam czegokolwiek w życiu zabraknie, ale jednocześnie być rozważnym na poziomie ziemskich spraw.

Zarówno Jowisz, jak i wenusjański znak Byka mają swoje ciemne strony. Należy uważać na wybujałe pragnienia, zbytnie pobłażanie sobie, rozrzutność oraz nadmierny materializm.

Co Jowisz w Byku przyniesie każdemu znakowi zodiaku?

Baran: Jowisz, który przynosi bogactwo, podczas pobytu w twoim drugim domu, w którym leżą pieniądze, pomnoży okazje do ich zarabiania. Podniesiesz stawki, zyskasz klientów, zlecenia będą płynąć, a ty dostaniesz podwyżkę. A jeśli nawet stracisz na czymś materialnie, bez trudu wyrównasz saldo. Warto jednak, żebyś miał baczenie na niepotrzebne wydatki i skłonność do szastania pieniędzmi. Powściągnij impulsywność finansową.

Byk: Planeta pomyślności o możliwościach króla Midasa przez rok będzie przemierzać twój znak. Czy może być lepiej? Tranzyt ten dotyczy spraw pierwszego domu: wizerunku, wyglądu, reputacji, samoafirmacji. Jowisz rozbuduje wszystko, co jest pozytywne w twoim horoskopie urodzeniowym, namówi cię do rozwoju i jeśli podejmiesz z nim współpracę – odniesiesz sukcesy. W twoim przypadku należy mieć dokładnie przygotowaną listę życzeń, czyli dobrze wiedzieć, czego się chce.

Bliźnięta: Jowisz zaktywizuje wasz dwunasty dom, co oznacza, że światło dzienne ujrzy wszystko to, co ukrywacie w odmętach swojej psychiki – chcecie czy nie chcecie, staniecie twarzą w twarz z wypartymi emocjami czy przekonaniami. I dobrze, bo Jowisz pomoże wam je uwolnić, dzięki czemu zyskacie w sobie przestrzeń na te części osobowości, których jeszcze nie doświadczyłyście. Można powiedzieć, że się psychicznie poszerzycie. Możecie też liczyć, że Jowisz wyciągnie was z wszelkich kłopotów.

Rak: Tranzyt Jowisza podświetli twój jedenasty dom – przyjaciół, grup, klubów, stowarzyszeń i spraw społecznych. Jeśli należysz do jakiejś organizacji czy jakiegoś stowarzyszenia, pojawią się możliwości rozwoju, jakich nie doświadczyłeś od wielu lat. Możesz też liczyć na satysfakcjonujące relacje przyjacielskie – ludzie, z którymi łączą cię bliskie, ale nie romantyczne relacje, wesprą cię materialnie i wyznaczą kierunek rozwoju.

Lew: Jeśli zastanawiasz się, kiedy nadejdzie czas na awans i rozgłos, to on właśnie nadchodzi. Jowisz w Byku w dziesiątym domu kariery wyniesie cię na piedestał. Czeka cię superekscytujący czas, Lwie! Przez najbliższe 12 miesięcy daj z siebie wszystko, bo warto. Staraj się być aktywny, widoczny, publiczny, a odniesiesz sukces, o którym marzyłeś. Sława przyjdzie wraz z uznaniem i pieniędzmi.

Panna: Pakuj walizki, bo Jowisz w Byku, odwiedzając twój dziewiąty dom podróży, nie pozwoli, żebyś siedziała w domu. Jeśli szukasz okazji, by nawiązać jakiś kontakt z zagranicą, czy to w życiu zawodowym, czy prywatnym – masz zielone światło. Dobre wieści dla Panien, które wydają książki, publikują swoje prace, prowadzą działalność naukową czy rozwojową – Jowisz w tych dziedzinach przyniesie wam sukces. Możecie liczyć na wyjątkową przychylność tej planety, bo dziewiąty dom jest jego terytorium – tu jest najbardziej hojny.

Waga: Jowisz w Byku jest materialistą i tak się składa, że odwiedzi twój ósmy dom – dom cudzych pieniędzy, tych, których nie zarabiasz sama, tylko przychodzą do ciebie w formie darowizn, spadków, kredytów, dotacji czy wspólnej własności. Tymi drogami możesz się wzbogacić. Ale jeśli masz niezałatwione sprawy lub zaległości finansowe – one też się powiększą i trzeba się będzie nimi zająć. Czeka cię też wiele dobrego w sferze seksualnej – Jowisz w Byku rozpali twoje zmysły.

Skorpion: Jeśli szukasz miłości – związku pełnego bliskości i trwałego, Jowisz w Byku, przechodząc przez twój siódmy dom relacji, właśnie coś takiego ci sprezentuje. A jeśli żyjesz w szczęśliwym związku, czekają cię jeszcze piękniejsze chwile. Jeśli zaś przechodzicie kryzys, wyjdziecie z niego bez szwanku. Możesz liczyć też na intratne umowy, kontrakty biznesowe, zawodowe partnerstwa. Jowisz wesprze cię i w pracy, i w miłości.

Strzelec: Jowisz w Byku w szóstym domu ma tę moc, że poprawi twoje zdrowie, a także sprawi, że codzienne czynności będą ci sprawiać mnóstwo frajdy. Jowisz jest twoim patronem, więc traktuje cię „po znajomości”, ale jeśli będziesz z nim współpracował – przejdziesz na zdrową dietę, zaczniesz się wysypiać i robić badania kontrolne – będzie jeszcze lepiej. Ponadto twój planetarny opiekun zapewni ci miłą i życzliwą atmosferę w miejscu pracy – może nowe biuro, kompetentnych współpracowników, komfortowy harmonogram. Wreszcie poczujesz balans między życiem prywatnym a zawodowym.

Koziorożec: Nadchodzi czas, żebyś wyszedł z domu i wychylił się zza pracowego biurka. 12-miesięczne odwiedziny Jowisza w Byku w domu piątym oznaczają dla ciebie samorealizację. Sięgniesz po kreatywność i śmiałość, żeby zrealizować swoje osobiste cele, a zrobisz to tak, żeby efekty były trwałe. Ponadto możesz liczyć na przyjemne romanse, zabawę, imprezy i dobre relacje z dziećmi. Koziorożce, które chcą powiększyć rodzinę, zostaną rodzicami.

Wodnik: Skoncentrujesz się na sprawach rodzinnych, a zwłaszcza na aspektach materialnych związanych z nieruchomościami. Zakup domu, remont mieszkania, inwestycja w ziemię – wszystko to się uda. Cokolwiek w tych tematach zdziałasz, przyniesie ci większy komfort i poczucie bezpieczeństwa. Samo życie rodzinne też sprawi ci wiele radości i przyjemności. Przekonasz się, że domowe pielesze nie muszą być nudne.

Ryby: Jeśli myślicie o własnym biznesie lub pracujecie ze słowem, czekają na was ułatwienia i pozytywne sploty okoliczności. Jowisz w Byku w waszym trzecim domu komunikacji przyniesie wam fenomenalne kontakty z ludźmi, z którymi połączą was interesy lub jakakolwiek współpraca. Przekaz, jaki wypuścicie w świat, dotrze tam, gdzie ma dotrzeć, i przyniesie wam sporo profitów.

Zapisy na sesje astrologiczne: sesjeastrologia.com
Astrologiczne aktualności na IG: @sesjeastrologia

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze