1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Materiał partnera
  4. >
  5. Konkurs Leica Street Photo - Moment jest jeden

Konkurs Leica Street Photo - Moment jest jeden

Leica Gallery Warszawa ogłasza konkurs fotograficzny.

Galeria miała zaszczyt gościć wielu cenionych fotografów, miedzy innymi Tomasza Tomaszewskiego, Wojtka Wieteskę, Bogdana Dziworskiego, czy Mikołaja Grynberga. Dziś chcemy dać młodym, zdolnym i bystrym talentom fotograficznym, wyjątkową możliwość pokazania swoich fotografii w prestiżowej galerii. Otwieramy się dla wszystkich, dla których pasją jest fotografowanie, chcemy inspirować do „ćwiczeń z patrzenia” i przygód z aparatem.

Czekamy na fotografie w stylu Street Photo, chwytające unikalne chwile i ulotne momenty zatrzymane bystrym okiem fotografa; nie reżyserowane, operujące  skojarzeniem, zestawieniem, kontrastem i anegdotą, uniwersalne i zaskakujące, a jednocześnie zrozumiałe dla każdego, bez opisów i komentarza.

Gdzie znaleźć inspirację? „Wybitne oko” zobaczycie w humanistycznej fotografii Henri Cartier-Bressona i jego teorii decydującego momentu, albo u Bogdana Dziworskiego na aktualnej wystawie w Leica Gallery – "Podchody i inne gry miłosne".

Nagrodą w konkursie jest profesjonalna wystawa fotograficzna z wernisażem, a także kolekcjonerska, sygnowana odbitka fotografii Bogdana Dziworskiego, ze specjalnej, limitowanej serii przygotowanej dla zwycięzców konkursu 1. Leica Street Photo – Moment jest jeden.

Zdjęcia dodajemy za pomocą serwisu w terminie od 21 czerwca do 22 lipca 2011 r.,  natomiast oglądamy, oceniamy i komentujemy  na . Spośród wszystkich nadesłanych prac Jury wyłoni do 28 zwycięskich fotografii, które prezentowane będą ponad miesiąc w Leica Gallery.

Skład jury to zacna kapituła fotografów którzy dotychczas wystawiali swe prace w Leica Gallery: m.in. Bogdan Dziworski, Wojtek Wieteska.

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie, oceniania i komentowania zdjęć!

Kolekcjonerskie odbitki sygnowane przez autorów, zaprezentowane na wystawie będą do nabycia na .

Więcej informacji i regulamin konkursu na:

Czas trwania konkursu: 21 czerwca - 22 lipca 2011 r.

Wernisaż: 4 sierpnia 2011 r., godz. 19:00

Wystawa będzie otwarta dla zwiedzających od 5 sierpnia do 5 września 2011 r.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze