fbpx

Jaki sprzęt gospodarstwa domowego warto wybrać?

Jaki sprzęt gospodarstwa domowego warto wybrać?
Fot. materiał partnera

Artykuły gospodarstwa domowego znacząco ułatwiają nasze codzienne funkcjonowanie. Ciężko obecnie wyobrazić sobie, by stertę ubrań prać ręczenie, zamiast włożyć ją do pralki lub polerować kieliszki i talerze, kiedy można je tylko umieścić w zmywarce i wybrać odpowiedni program mycia. Choć urządzenia AGD są dużym dobrodziejstwem, technika cały czas idzie naprzód, nieustannie oferując nam nowsze i lepsze rozwiązania. Jaki sprzęt do domu warto więc wybrać?

Szybkie pranie i suszenie ubrań

Ciężko sobie wyobrazić dom bez pralki. Często jednak problemem może okazać się suszenie ubrań, ponieważ należy wygospodarować dodatkową przestrzeń na ustawienie suszarki. Niestety, rozwieszone na niej ubrania będą schnąć wolno, a dodatkowo w domu odkładać się może wilgoć. Dlatego lepiej jest zakupić suszarkę w formie urządzenia, a świetną alternatywą dla niej jest po prostu pralko-suszarka, która łączy funkcję obu urządzeń w jednym. Jednocześnie zajmuje mniej miejsca, a także pomaga zaoszczędzić czas, gdyż pracuje tylko w jednym trybie. Oznacza to, że możemy do niej włożyć brudne pranie, by wyciągnąć z niej czyste i już suche ubrania.

Nowoczesne rozwiązania w kuchni

Również dla kuchni znaleźć można wiele innowacyjnych rozwiązań. Jednym z nich jest wyspowy okap kuchenny, który wyróżnia się swoim designem, idealnie współgrając z nowoczesnym wystrojem kuchni. Cechuje się także wysoką wydajnością oraz cichym trybem pracy. Do jego zalet należy także energooszczędność, gdyż zawiera oświetlenie LED.

Coraz częściej w kuchniach dostrzec można także płyty indukcyjne, zamiast kuchenek gazowych. Zapewne dlatego, że pozwalają one na zaoszczędzenie czasu w trakcie gotowania, gdyż dno naczynia nagrzewa się znacznie szybciej. Jednocześnie płyta indukcyjna jest o wiele bardziej oszczędna w porównaniu z innymi płytami grzewczymi. Jej zaletą jest także to, że nagrzaniu ulega jedynie miejsce, na którym ustawiony jest garnek, dzięki czemu unika się poparzenia. Płyta indukcyjna jest także prosta w utrzymaniu jej w czystości, nie zawiera żadnych zakamarków, w których mógłby zbierać się brud, wystarczy ją przetrzeć ścierką i odpowiednim środkiem.

Hitem w ostatnich latach jest także lodówka no-frost. Jest to urządzenie, które kontroluje poziom wilgotności w swoim wnętrzu, skutecznie zapobiegając osadzaniu się szronu. Urządzenia takiego nie trzeba więc regularnie rozmrażać. Brak szronu minimalizuje także ryzyko awarii systemu chłodzenia i oświetlenia. Poza tym, wnętrze lodówki pozostaje czyste i estetyczne.

Innym ważnym urządzeniem w kuchni jest piekarnik. Coraz większa rzesza producentów oferuje urządzenia z opcją gotowania na parze, dzięki czemu posiłki są zdrowsze i mniej kaloryczne. Nowoczesne piekarniki posiadają także techniki samoczyszczenia. Warto przy okazji zwrócić również uwagę na ich klasę energetyczną – im jest wyższa, tym mniej urządzenie zużywa prądu, co przekłada się na mniejsze rachunki i jest bardziej korzystne dla środowiska. Aby jednak piekarnik spełniał wszystkie te wymagania, warto sięgnąć po ofertę sprawdzonego producenta, dzięki czemu można mieć gwarancję, co do trwałości i funkcjonalności urządzenia. Ciekawą ofertę przedstawiła firma Whirlpool, którą można sprawdzić na ich stronie.

Nowoczesne AGD

Wyposażając swoją kuchnię lub łazienkę, warto sprawdzić, jakie są najnowsze rozwiązania oferowane na rynku. Sprzęty nieustannie są udoskonalane, dzięki czemu pracują skuteczniej i szybciej, a jednocześnie oszczędniej. Mnogość funkcji i programów znacząco ułatwia nam codzienne funkcjonowanie, związane z organizacją obowiązków domowych. Inwestując jednak w tego typu sprzęt, warto sięgnąć po ofertę sprawdzonego i cenionego producenta, jak np. Whirlpool. Urządzenia AGD powinny nam służyć przez wiele lat, dlatego dobrze jest znaleźć ofertę, która jest gwarancją trwałości i skuteczności. Kupowanie tańszego sprzętu może wiązać się z wyższymi kosztami eksploatacji i koniecznością częstych napraw takich urządzeń, nie mówiąc już o mniejszej ilości przydatnych funkcji. Piekarnik, pralko-suszarka czy płyta indukcyjna mogą podnieść jakość naszego życia – warto więc dokładnie przemyśleć swój zakup.