1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda
  4. >
  5. Jak powinien być uszyty dobry płaszcz?

Jak powinien być uszyty dobry płaszcz?

Zobacz galerię 3 zdjęcia
Dobry płaszcz powinien być ciepły i służyć nam przez lata. Bardzo ważne jest również to, aby dobrze się układał. Zdarza się, że gdy mierzymy okrycie w naszym rozmiarze, okazuje się, że nie leży ono na nas najlepiej. Dzieje się tak najprawdopodobniej dlatego, że nie zostało dobrze uszyte. Jak zatem rozpoznać dobrze skrojony płaszcz?

Detal ponad wszystko

</a> Płaszcz SETA, fot Grzegorz Gołębiowski/ modelka Paulina Chapko Płaszcz SETA, fot Grzegorz Gołębiowski/ modelka Paulina Chapko

Zdjęcia wykonał Grzegorz Gołębiowski, a w roli modelki wystąpiła Paulina Chapko.

Zdjęcia wykonał Grzegorz Gołębiowski, a w roli modelki wystąpiła Paulina Chapko.

Kupując płaszcz, nigdy nie zapominajmy o przyjrzeniu się detalom. Wbrew pozorom, szczegóły takie jak wykończenie dekoltu, rodzaj kieszeni czy obecność pagonów posiadają ogromny wpływ na całość. Oglądając okrycie, zwróć uwagę na to czy przeszycie jest solidne, a poszczególne nitki nie odchodzą od materiału. Sprawdź także jakość podszewki i jej połączenia z materiałem wierzchnim. Pamiętaj też, by zobaczyć czy guziki lub zamek zostały przyszyte mocno i na odpowiedniej wysokości.

Zobacz: płaszcze damskie do sukienek

Kwestia fasonu

Wybierając okrycie zwróćmy uwagę na to, czy pasuje ono do naszej sylwetki. Panie z dużym biustem powinny unikać kieszeni na wysokości klatki piersiowej oraz kołnierzy z bardzo szerokimi klapami. Wąską talię warto podkreślić modelem z wcięciem w talii lub paskiem. W przypadku szerokich bioder dobrze zrównoważyć sylwetkę i wybrać płaszcz z fantazyjnym kołnierzem, który optycznie powiększy biust. Panie o figurze jabłka powinny postawić z kolei na obszerne okrycia typu oversize lub peleryny. Przy tym rodzaju sylwetki sprawdzi się także płaszcz zapinany na jeden guzik.

</a> Płaszcz SETA, fot Grzegorz Gołębiowski/ modelka Paulina Chapko Płaszcz SETA, fot Grzegorz Gołębiowski/ modelka Paulina Chapko

Kilka ważnych zasad 

Przymierzając okrycie, sprawdźmy dokładnie, w jaki sposób układa się materiał. Jeśli marszczy się na ramionach lub plecach, klapy rozchodzą się po zapięciu, a kołnierz odstaje, zrezygnujmy z zakupu – nawet jeśli wydaje się nam on najpiękniejszy na świecie. Pamiętajmy też, że wiele zależy od samej tkaniny. Sztywny materiał sprawdzi się jedynie u Pań o nienagannej sylwetce, albowiem może dodać nam kilka centymetrów. Lepiej wybrać płaszcz wykonany z miękkiego materiału, który będzie układał się na nas z większą swobodą. Idealne okrycie nie może krępować naszych ruchów. Musi być za to ciepłe, wygodne i oczywiście eleganckie.

Odzież marki SETA jest dostępna m.in. w serwisie Mostrami.pl, w Warszawie w showroomie w Galerii Saskiej (ul. Zwycięzców 28), w Gavel Pop-UpStore w CH Atrium Promenada (ul. Ostrobramska 75c) , a także w Krakowie w Pasażu 13 (Rynek Główny 13).

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze