1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda

Magiczny świat zapachów

Zapachy towarzyszą człowiekowi niemal wszędzie. Dla uzyskania ładnego zapachu używa się perfumowanych kosmetyków do mycia, wód perfumowanych, toaletowych oraz perfum. Wybór odpowiedniego zapachu nie jest łatwym zadaniem, które dodatkowo jeszcze utrudnia szeroki asortyment dostępnych na rynku pachnideł.

Różne rodzaje zapachów

Drogeryjne półki wprost uginają się od różnego rodzaju zapachów. Wybierać można spośród kosmetyków przeznaczonych do użytku na dzień i na noc. Niektóre zapachy reklamowane są jako idealne na konkretną porę roku lub okazję. Funkcjonuje także podział na zapachy damskie, męskie i młodzieżowe. Wiele z nich uznawanych jest za produkty ekskluzywne, przeznaczone dla wybranej grupy klientów, a inne wręcz przeciwnie - dostępne są dla szerokiej grupy odbiorców. Żeby dokonać właściwego wyboru odnośnie zapachu, warto poznać różnice pomiędzy poszczególnymi rodzajami kosmetyków.

Perfumy

Perfumy to najbardziej ekskluzywne produkty. Charakteryzują się stosunkowo wysoką ceną, która ma związek z zawartością olejków eterycznych. Ich nasycenie, wynoszące od 20 do 40%, powoduje, że już jedna kropla perfum wystarcza, aby zapach utrzymywał się na ciele przez cały dzień. Z tego powodu prawdziwe perfumy są marzeniem niejednej kobiety. Jest to również doskonały prezent dla każdej eleganckiej damy.

Woda perfumowana

To właśnie wody perfumowane nazywane są najczęściej perfumami, chociaż używanie tych pojęć zamiennie nie jest właściwe. Wody perfumowane to kosmetyki, które zawierają nieco mniejszą ilość olejków eterycznych, od 10 do 15%, jednak jest ich na tyle dużo, że zapach utrzymuje się na skórze przez kilka godzin. Rozpiętość cen wód perfumowanych jest na tyle duża, że każdy może sobie pozwolić na ich zakup.

Woda toaletowa

Wody toaletowe zawierają najmniejszą ilość olejków eterycznych, od 5 do 10%. Mają jednak jedną, niekwestionowaną zaletę - są bardzo lekkie, dlatego można ich używać nie tylko na skórze, ale również na odzieży i włosach. Składniki wód toaletowych nie powodują przebarwień oraz nie uszkadzają delikatnej struktury włosów. Nuty zapachowe obecne w składzie wód toaletowych są najczęściej odświeżające i tworzą wokół używającej ich osoby przyjemną aurę.

Feromony

Perfumy z dodatkiem feromonów to produkty, które zyskują coraz większą popularność zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Oprócz tradycyjnych nut zapachowych zawierają również mieszankę substancji chemicznych, które są naturalnie wytwarzane przez ludzi. Używanie perfum z feromonami powoduje przede wszystkim wzrost atrakcyjności dla płci przeciwnej.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze