fbpx

Kolekcja Stories Magdy Hasiak

Kolekcja Stories Magdy Hasiak

Najnowsza kolekcja Magdy Hasiak Stories jest opowieścią o kobiecych przemianach, zmienności i odwadze. W mnogości krojów i fasonów znajdują się bardzo kobiece, a zarazem odważne modele. Hasiak pozostaje wierna swoim konstrukcyjnym eksperymentom, które skłaniają się jednak ku coraz bardziej kobiecym sylwetkom.
Stories jest próbą ukazania zmienności kobiecej fantazji i stylu. Punktem wyjścia stały się wypowiedzi silnych i pewnych siebie kobiet. Ich słowa umieszczono na kilku modelach koszul i eleganckich bluzek. Wypowiedzi Virginii Woolf czy Marylin Monroe w języku angielskim pojawiają się na karku, wewnętrznej stronie rękawa czy tuż pod biustem.

Magda Hasiak zainspirowała się stylem i osobowością kobiet żyjących na przełomie XIX I XX wieku w sposób otwarty i skierowany na współczesność. Farbowane fragmenty kwiatowej spódnicy przywodzą na myśl żakardową koronkę, a w połączeniu z jeansową górą tworzą bardziej casualowy model. Pojawiają się sportowe fasony uszyte z eleganckich tkanin. Widoczna jest asymetria i dekonstrukcyjne rozwiązania w bardzo kobiecych sylwetkach.

Projektantka proponuje odważne połączenie tkanin w różne desenie: dużych kwiatów na pikowanej kurtce czy delikatnych kropek na spodniach i ołówkowych spódnicach. W kolekcji znalazły się dziergane swetry, nadruki, a także sukienki stanowiące połączenie dresowej bluzy i ołówkowej spódnicy, nie brakuje miękkich eleganckich tkanin i przezroczystości łączonych są z tkaninami technicznymi.

Sama projektantka opisuje kolekcję słowami: „Chciałabym, by tę kolekcję każda z kobiet wykorzystywała do opowiedzenia swojej własnej indywidualnej historii. Ma to być pretekst do zabawy modą i stylami, które każda z nas wykorzystuje na swój sposób. Mamy w sobie masę opowieści – zasłyszanych, przeżytych, przyszłych, a kobieca wyobraźnia nie ma ograniczeń, czerpie nieskończone pokłady inspiracji z otoczenia, z własnych przekonań i doświadczeń. Do opowiedzenia jej może wykorzystywać wszystko co ją otacza, mam nadzieję, że w tym przypadku również moje projekty”.

mat. magdahasiak.com