1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda

Wakacje na drugim końcu świata? Sprawdź, jaka walizka będzie odpowiednia

(Fot. materiały partnera)
Wakacyjny wyjazd do odległego zakątka świata to doskonały sposób na wypoczynek, z dala od codziennych obowiązków. Żeby czuć się komfortowo, konieczna jest odpowiednia organizacja bagażu, a do tego niezbędne są walizki duże na tyle, aby pomieścić wszystkie potrzebne rzeczy – ubrania, kosmetyki, sprzęt elektroniczny i pozostałe drobiazgi. Jaka walizka spisze się bez zarzutów? Podpowiadamy!

Duże walizki podróżne – o czym pamiętać podczas wyboru?

Zwykle duże walizki nie są kupowane co sezon. Na gadżet taki decydujemy się raz na jakiś czas, często tuż przed planowaną podróżą. Walizka duża ma przed sobą sporo zadań:

  • powinna posłużyć Ci przynajmniej przez kilka kolejnych sezonów, dlatego musi być solidna;
  • powinna odpowiednio zabezpieczać to, co do niej wkładasz, dlatego dobrze, jeśli jest wykonana z odpornego tworzywa;
  • pełni funkcję organizera – do dużej walizki wkładamy nie tylko ubrania czy buty na zmianę, ale też kosmetyki, elektronikę, a w drodze powrotnej również pamiątki z podróży.

Wybierając walizki duże na tyle, aby mogły pomieścić rzeczy niezbędne podczas dłuższego urlopu, zwróć uwagę przede wszystkim na ich pojemność, wytrzymałość, jakość (detale wiele zmieniają), a także dodatkowe funkcje. Wybór walizki w dużej mierze zależy od celu podróży. Duże walizki o sporej pojemności najprawdopodobniej po wypełnieniu będą bardzo ciężkie. Nie sposób więc ich nosić. Jeśli zamierzasz przez dłuższy czas pchać lub ciągnąć bagaż, z pewnością przyda się model na solidnych kółkach.

Walizki duże podróżne – podstawowe rodzaje

Jeśli wybierasz się na wakacyjny urlop, najprawdopodobniej przyda Ci się mnóstwo rzeczy codziennego użytku, takich jak przybory toaletowe, kosmetyki, bielizna, ubrania i sprzęt elektroniczny. Wiele osób na wczasy za granicą zabiera ze sobą również odzież okazjonalną, eleganckie buty na wieczorne imprezy i sporo biżuterii. Duża ilość miejsca w walizce jest więc niezbędna. Zaopatrz się w model o pojemności przynajmniej 90–130 litrów. W takiej walizce z powodzeniem zapakujesz wszystkie potrzebne rzeczy nawet na długi wyjazd. Jeśli to okaże się za mało, pomyśl o zestawie walizek.

Poza pojemnością duże walizki różnią się przede wszystkim tworzywem. Do wyboru masz m.in. te wykonane z ABS-U. Dzięki temu tworzywu są one wytrzymałe na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne. Wysoką odporność zapewnia też polikarbon. Walizki duże wykonane z tego tworzywa sprawdzają się świetnie nawet podczas długich wyjazdów do miejsc, gdzie panują wyjątkowo niekorzystne warunki pogodowe. Pamiętaj jednak, że niezależnie od miejsca i panującej pogody, zawsze możesz wyglądać stylowo!

Zwróć uwagę np. na walizkę o stylowym designie, z detalami w kolorze różowego złota. W dwukomorowej walizce z komorami przedzielonymi kieszenią zmieścisz wszystko, co przyda się podczas urlopu na drugim końcu świata. Wszelkie drobiazgi będą wygodnie oddzielone od pozostałych rzeczy dzięki mniejszej kieszeni na suwak. Nawet jeśli bierzesz wiele, tę walizkę bez problemu poprowadzisz po terenie w każdym zakątku świata, co ułatwi teleskopowa rączka i obrotowe kółka.

Walizka polikarbon (Fot. materiały partnera)

Na co jeszcze zwrócić uwagę kupując dużą walizkę?

Pojemność walizki i tworzywo, z jakiego jest wykonana, to podstawy. Pamiętaj jednak o szczegółach. Nawet największy, twardy model na nic się zda, jeśli zawiodą detale, takie jak uchwyty, kółka, czy suwaki. Solidna walizka powinna łatwo się zasuwać, dlatego zwróć uwagę na płynność zamków. Wiedz też, że niektóre modele są wyposażone w tzw. system TSA, który przydaje się przede wszystkim podczas ewentualnej rewizji bagażu na granicy przez służby celne. Dzięki niemu można bezinwazyjnie otworzyć i zamknąć walizkę, bez ryzyka uszkodzenia zamka.

Podczas podróży do odległych destynacji niezwykle istotne jest również bezpieczeństwo. Pomyśl więc o walizce, która jest wyposażona w zamek szyfrowy. Z pozoru prosty dodatek może ochronić Twój bagaż przed dostępem niepożądanych osób. W zamek z systemem TSA wyposażona jest np. walizka w nowoczesnym wzorem tłoczenia w poziome pasy. Pojemny, dwukomorowy model posiada cztery obrotowe koła i wygodną, teleskopową rączkę. Dzięki tej walizce możesz czuć się swobodnie i elegancko podczas każdej podróży.

Walizka nowoczesna (Fot. materiały partnera)

Wciąż zastanawiasz się, jaka walizka na dłuższą podróż będzie trafnym wyborem? Sprawdź modele dostępne w sklepie internetowym wittchen.com lub zapoznaj się przydatnymi informacjami na blogu!

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze