1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda

Czy kopertówka okaże się najmodniejszą torebką na co dzień?

Paryż street style jesień–zima 2023 (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE)
Paryż street style jesień–zima 2023 (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE)
Wszystko zaczęło się kilka lat temu, kiedy Bottega Venetta postanowiła wprowadzić do jednej ze swoich kolekcji kopertówkę, którą w 1980 roku marka zaprojektowała specjalnie dla aktorki Lauren Hutton do filmu „Amerykański żigolak”. Torebka szybko okazała się ulubionym dodatkiem ikon stylu na całym świecie i od tamtej pory regularnie pojawia się w nowych odsłonach na wybiegu włoskiego domu mody.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez BOUTIQUE FINEST (@boutique_finest)

Pokaz Bottega Venetta na wiosnę–lato 2020 (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE)

Kopertówka Bottegi Venetty jest na tyle duża i pojemna, aby pomieścić wszystkie potrzebne na co dzień rzeczy osobiste, zetem czemu by nie nosić jej także do dziennych stylizacji? Dzięki włoskiej marce wzór torebki, przeznaczony do tej pory głównie na eleganckie wieczorne wyjścia, stał się gwiazdą codziennej garderoby. Bywalczynie pokazów szybko zaadoptowały nowy trend.

Mediolan street style jesień–zima 2023 (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE)

Kopertówki są coraz częściej obecne na wybiegach najważniejszych domów mody, a z sezonu na sezon ich rozmiar stale się powiększa. Nonszalanckie noszenie torebki w dłoni lub pod pachą stało się modne do tego stopnia, że stylowe mieszkanki Paryża czy Mediolanu noszą w ten sposób także torebki na ramię i te ze specjalnym uchwytem do trzymania.

Mediolan street style jesień–zima 2023 (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE)

Paryż street style jesień–zima 2023 (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE)

W tym sezonie kopertówki w rozmiarze XL zobaczymy m.in. na pokazie Louis Vuitton i Jil Sander, a jesienią powrócą m.in. za sprawą kolekcji Miu Miu, Ferragamo i Bottegi Venetty. Przyglądając się wybiegom i ulicom najważniejszych stolic mody, już wiadomo, że ten model torebki zostanie z nami na dłużej. Nie liczą się: konkretny kolor, fason, wielkość czy sposób wykonania – ważne jest to, w jaki sposób ją nosimy.

Pokaz Louis Vuitton na wiosnę–lato 2023 (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE)

Pokazy na jesień–zimę 2023, od lewej: Miu Miu, Bottega Venetta, Salvatore Ferragamo (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE)

Mediolan, Paryż street style jesień–zima 2023 (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE)

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze