1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Wychowanie
  4. >
  5. Przygody zamiast klocków i lalek. Oryginalne prezenty na Dzień Dziecka

Przygody zamiast klocków i lalek. Oryginalne prezenty na Dzień Dziecka

123rf.com
Dzień Dziecka to dobra okazja, aby zamiast standardowych klocków, kolejnej lalki czy gry komputerowej podarować swojemu maluchowi coś niepowtarzalnego - niestandardową formę wspólnego spędzenia czasu. Zabawa z dziećmi i uważność rodziców to najlepszy prezent, jaki mogą podarować swoim malcom,

Najważniejsza w doborze odpowiedniego podarunku jest znajomość marzeń dziecka. Jeśli dziecko kocha zwierzęta, możemy zabrać je na próbną naukę jazdy konnej, może odkryje nową pasję. Gdy lubi spędzać czas na świeżym powietrzu, doskonałym rozwiązaniem będzie wycieczka rowerowa, a jeśli kocha samochody, ucieszy je wspólna zabawa na torze gokartowym. Oto kilka propozycji atrakcji, które na pewno zapadną dziecku w pamięci.

Lot w tunelu aerodynamicznym
Nasz bohater, ubrany w specjalny kombinezon, kask i gogle - dzięki tunelowi aerodynamicznemu uniesie się w powietrzu i stoczy walkę z grawitacją. Pod czujnym okiem instruktora, który zadba o bezpieczeństwo w trakcie realizacji lotu i wcześniejszego szkolenia, dziecko nauczy się, jak utrzymać prawidłową postawę i zachować się podczas lotu. Lot w tunelu aerodynamicznym jest całkowitym zaskoczeniem dla uczestników, pozwala poczuć stan nieważkości i doświadczyć momentu swobodnego spadania jak podczas skoku ze spadochronem, ale w bezpiecznych warunkach.

Akademia rajdowa dla małego kierowcy
Jeśli dziecko marzy o tym, by zasiąść za kierownicą, to swoją motoryzacyjną przygodę może zacząć w akademii rajdowej. Nauka jazdy samochodem dla dzieci, prowadzona przez profesjonalnych kierowców rajdowych daje możliwość doskonałej zabawy, ale również edukacji. Pobyt wzbogaca również szkolenie, podczas którego dziecki dowiadują się, jakie niebezpieczeństwa mogą spotkać ich na drodze i jak sobie z nimi bezpiecznie radzić, by nie stwarzać zagrożenia dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Nauka jazdy konno
Ciekawym prezentem może być nauka jazdy konno. Wiele dzieci uwielbia spotkania ze zwierzętami i marzy o tym, by wsiąść na konia. Podczas zajęć instruktor oprowadza po stajni i opowiada, jak dbać o konia, jak go przygotować do jazdy i oczyścić po powrocie do stajni. W trakcie pierwszej lekcji jazdy dziecko zapoznaje się z prawidłową postawą w siodle i nazwami obowiązującymi w końskim świecie. Zwierzęta są doskonałymi wychowawcami. Uczą odpowiedzialności, systematyczności oraz dyscypliny. Rozwijają wrażliwość i uspokajają. Niewykluczone, że staną się najlepszymi przyjaciółmi dziecka, a jeździectwo jego nową pasją.

Warsztaty robotyki
Warsztaty robotyki to doskonała propozycja dla wszystkich dzieci z pasją do majsterkowania. Kreatywnie przeprowadzone zajęcia nie tylko zaspokoją dziecięcą ciekawość, ale też rozwiną umiejętność logicznego myślenia, nauczą dokładności, skrupulatności i współdziałania w grupie. Uczestnicy będą mieli szansę odkryć niesamowity świat robotów. Dzieciom zafascynowanym nauką oraz ciekawskim maluchom, które lubią rozkładać zabawki na czynniki pierwsze by sprawdzić jak działają, rozbudzi naturalną ciekawość świata. Taka zabawa to inwestycja w wiedzę i rozwój dziecka, a także okazja do nawiązania nowych znajomości i rozwijania pasji.

na podst.mat. Prezent Marzeń

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze