1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Wychowanie

Jak przygotować się do podróży z dzieckiem?

123rf,com
123rf,com
Wizja wspólnej podróży z dzieckiem niejednemu rodzicowi spędza sen z powiek. Trudno się dziwić, unieruchomiony na kilka godzin maluch zaczyna manifestować swoje niezadowolenie. Co każdy rodzic powinien zabrać ze sobą, bo podróż stała się interesującą przygodą?

Po pierwsze: zapewnij dziecku rozrywkę Długa wyprawa i siedzenie w jednym miejscu jest niewątpliwie dosyć nudne dla dzieci, więc przed wyjazdem przygotuj zestaw ulubionych i przydatnych zabawek. W tej roli świetnie sprawdzą się książeczki, kolorowanki, zabawki magnetyczne, przytulanki, płyta z ulubionymi piosenkami czy tablet z bajkami. Pamiętaj, by nie dawać dziecku od razu wszystkich zabawek. Stopniuj ich podawanie tak, by znudzone jedną miało okazję wymienić ją na inną. Pomyśl również nad rozrywkami umysłowymi: gra w słówka czy wspólne śpiewanie piosenek to świetny pomysł, by przegonić nudę.

Po drugie: przekąski na drogę Jak prowiant na drogę najlepiej sprawdzą się zdrowe kanapki i pokrojone owoce czy warzywa. Na wielogodzinną podróży można przygotować również smakowite tortille – nie brudzą, nie rozsypują się i łatwo zjeść je bez sztućców. Robiąc zakupy na wyjazd, nie zapomnijmy również o małych buteleczkach z wodą. Woda nie tylko ugasi pragnienie, ale może przydać się również do opłukania rąk czy zmycia plamy po jedzeniu.

Po trzecie: apteczka samochodowa Dobrze wyposażona apteczka to niezbędnik każdej podróży. Przed wyjazdem warto sprawdzić jej wyposażenie, daty ważności leków i ich zastosowanie. W apteczce nie powinno zabraknąć w niej wody utlenionej, plastrów czy jałowych gazików oraz środków przeciwbólowych/przeciwgorączkowych, leków na objawy przeziębienia i dolegliwości żołądkowe. Planując dłuższą podróż dobrze jest mieć w apteczce lek przeciw chorobie lokomocyjnej, ponieważ nawet dzieci, które dotąd dobrze znosiły podróż, mogą poczuć się gorzej. 

Po czwarte: nie zapomnij o środkach higieny W podróży z dzieckiem na pewno przydadzą się także środki higieny. Koniecznie zapakuj zapas chusteczek nawilżanych, nie zapomnij też o płynie do dezynfekcji rąk, którym odkazisz ręce przed posiłkiem. Warto również zabrać zapasowe ubrania na zmianę – w trakcie wielogodzinnej podróży dziecko nieraz obleje się sokiem czy ubrudzi przekąską.

mat.pras. Aviomarin

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze