1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Wychowanie
  4. >
  5. O czym najczęściej marzą polskie mamy?

O czym najczęściej marzą polskie mamy?

123rf.com
123rf.com
O znalezieniu satysfakcjonującej pracy, o odpoczynku od codziennych obowiązków, o podróżach…

To, że każda mama marzy o zdrowiu dzieci i szczęściu rodziny nie jest niczym nowym, ale o czym mama marzy dla samej siebie? O czym marzy, kiedy zdrowie i szczęście rodziny jest zapewnione?

Serwis Mamo Pracuj zorganizował ogólnopolskie badaniu pod hasłem „O czym marzy mama?”. jego celem było zarówno poznanie marzeń polskich matek, jak i zachęcenie mam do pomyślenia o sobie, o swoich potrzebach.

Co mówią wyniki badań? Polskie mamy chcą być aktywne, marzą o takiej pracy, która pozwoli im cieszyć się macierzyństwem i da równowagę w życiu osobistym. Mamy marzą także o czasie wolnym tylko dla siebie oraz o równym podziale obowiązków w domu. Bardzo wysoko w hierarchii marzeń mam jest spędzanie czasu z mężem/partnerem i podróże.

Na pytanie, co by zrobiły, gdyby miały jeden dzień dla siebie, zdecydowana większość mam skorzystałaby z oferty salonów kosmetycznych i SPA, pielęgnując swoją urodę (37% respondentek). Blisko 23% mam zdecydowanie spędziłoby ten dzień tylko z mężem/partnerem. Tyle samo mam (po ok. 7%) buszowałoby po galerii handlowej jak i uciekło za miasto, czy do lasu.

Gdyby mama miała dla siebie dodatkowe dwie godziny codziennie, najczęściej wykorzystałaby je na relaks i wyciszenie (22%), a także na czytanie książek, naukę języków obcych, czy swoją pasję i hobby (po 12%).

Polskie mamy marzą zarówno o większej ilości czasu spędzanego z mężem/partnerem jak i lepszym podziale obowiązków domowych (odpowiednio 21% i 18%).  Co dziesiąta mama myśli o urodzeniu kolejnego dziecka.

W obszarze rozwoju osobistego i poprawy jakości życia, matki najczęściej wskazywały chęć udziału w kursach i szkoleniach, w tym także językowych (odpowiednio 18 i 17%). Tyle samo mam chciałby zrobić prawo jazdy lub zacząć jeździć autem, jak i pójść lub wrócić na studia – po 12%. 9% mam marzy o skoncentrowaniu się na swojej pasji.

Co trzecia mama chciałaby znaleźć lepiej płatną pracę (30% badanych), a prawie co piąta mama marzy o założeniu własnej działalności gospodarczej (18%).

Na pytanie o wymarzony urlop, ponad 33% mam marzy o wyjeździe na daleką, egzotyczną wyspę. Ponad 20% marzy o ekskluzywnym hotelu all inclusive, tylko nieco mniej (18%) o wczasach w SPA.

Na liście wymarzonych prezentów najwyżej znalazła się wycieczka we dwoje w wybrane miejsce (ponad 16%), a także kolacja we dwoje (10%), kwiaty (7,4%) i w podobnym zakresie: ubrania/bielizna, książki, zegarek/biżuteria, perfumy i kosmetyki. Natomiast tylko 5% mam chciałoby dostać laptop, telefon, lub inny sprzęt elektroniczny. Nietrafionym prezentem są artykuły higieniczne, bibeloty, sprzęty domowe oraz artykuły erotyczne.

Informacja z serwisu Mamo Pracuj.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze