fbpx

Mistrzowie Czekolady

Czy oblizaliście się już czytając tytuł? To koniecznie czytajcie dalej – właśnie otwarto w Paryżu Salon Czekolady, na którym odbędą się finały mistrzostw Masters Chocolate World! To jeden z najbardziej prestiżowych konkursów cukierniczych na świecie, który dodatkowo – będziecie mogli obejrzeć online!
Na stronie mistrzostw będzie można na żywo obejrzeć, jak uczestnicy wykonują torciki czekoladowe, dwie praliny rzeźbę w całości wykonaną z czekolady – finałowe zadania dla tych, którzy pretendują do miana World Chocolate Master 2011 i nagrody o łącznej wartości € 75,000. W tym roku tematem Mistrzostw jest „Kakao, dar boga Quetzalcoatla”.

Słodką pracę finalistów oceniać będzie dwudziestu jeden ekspertów: jury składa się z cukierniczych gwiazd oraz mistrzów czekolady z lat poprzednich. W gronie sędziów zasiadać będzie Karol Okrasa. Polskę reprezentować będzie też Mariusz Buritta z Cukierni Sowa z Bydgoszczy – który być może okaże się najlepszym fachowcem od czekolady na świecie. Na jego koncie jest już tytuł Eastern Europe Chocolate Master.

Fani i miłośnicy Mariusza (bądź czekolady) mogą na niego głosować on-line! Zwycięzca otrzyma bowiem specjalną nagrodę publiczności – www.worldchocolatemasters.com.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze
?>