1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Psychologia
  4. >
  5. Kiedy mężczyzna nie jest tobą zainteresowany? Co zrobić, gdy facet nie pisze?

Kiedy mężczyzna nie jest tobą zainteresowany? Co zrobić, gdy facet nie pisze?

Kobiety ślepo zakochane i spragnione miłości często w naiwny sposób tłumaczą brak zainteresowania mężczyzny. Jak rozpoznać, kiedy facet rezygnuje? (Fot. iStock)
Kobiety ślepo zakochane i spragnione miłości często w naiwny sposób tłumaczą brak zainteresowania mężczyzny. Jak rozpoznać, kiedy facet rezygnuje? (Fot. iStock)
Otwórz oczy i w końcu przyznaj, że mężczyzna, w którym się zakochałaś, wcale nie jest tobą zainteresowany. Oczywiście ta świadomość jest bardzo przykra, ale najlepsze, co możesz zrobić w takiej sytuacji, to iść do przodu i znaleźć kogoś, kto naprawdę cię polubi.

Zazwyczaj, kiedy facet pisze codziennie, oznacza to, że chce czegoś więcej. Co jednak w sytuacji, gdy nie pisze pierwszy, ale odpisuje? Albo gdy facet pisze codziennie, ale nie proponuje spotkania? Jak interpretować brak zainteresowania ze strony mężczyzny – to, że facet specjalnie się nie odzywa? Jak rozpoznać, kiedy facet rezygnuje?

Nigdy nie dzwoni pierwszy

Pewnie nieraz zadawałaś sobie pytanie: po czym poznać, że mu się podobam? To jest takie proste: jeśli mężczyzna cię lubi i jest zainteresowany, to chce z tobą rozmawiać, a jeśli chce z tobą rozmawiać, to pisze do ciebie maile, smsy lub dzwoni. Oczywiście, czasami ktoś musi zrobić ten ruch, ale jeżeli tylko ty stale inicjujesz kontakt, to znaczy, że mężczyzna nie chce bliższej znajomości. I nie próbuj go usprawiedliwiać zbyt dużą ilością pracy czy częstymi wizytami u babci. Zamiast zastanawiać się, dlaczego on nie pisze (albo nie pisze pierwszy, ale odpisuje), pamiętaj, że gdybyś była w kręgu jego zainteresowań, to znalazłby choćby 5 minut na napisanie krótkiego smsa. Kiedy facet nie chce kontaktu, to po prostu unika go ze wszystkich sił.

Nie chce rozmawiać albo słuchać

Gdy mężczyzna nie ma czasu, łatwo to zauważysz – przerwa w interesującej rozmowie będzie tylko chwilowa. Jednak jeżeli odpowiada jednym słowem na długi sms, to chce ci dać do zrozumienia, że nie ma ochoty na dłuższą pogawędkę. Odpisał, ponieważ chce być grzeczny, ale nie przyjął zaproszenia do konwersacji. Jeżeli nigdy nie pyta, jak ci minął dzień czy generalnie co u ciebie słychać, to oznacza, że facet specjalnie się nie odzywa, bo to go po prostu nie interesuje. A jeśli ty nic prawie o nim nie wiesz, ponieważ nic ci o sobie nie mówi, to znaczy, że nie ma zamiaru się przed tobą otwierać.

Myśli tylko, jak zaciągnąć cię do łóżka

Kiedy mężczyzna lubi cię, to chciałby ci zapewne zaimponować – a zwabienie cię do niewysprzątanego mieszkania po to tylko, aby zaciągnąć do łóżka nie powinno zrobić na tobie dużego wrażenia.

Jeśli mężczyzna odwzajemnia twoje uczucia, to chciałaby wiedzieć o tobie coś więcej niż tylko jak wyglądasz nago. Weźmie cię wtedy na prawdziwą randkę, która będzie doskonałą okazją, aby cię lepiej poznać.

Odmawia spotkania i nie proponuje innej daty

Facet pisze codziennie, ale nie proponuje spotkania? Jeżeli zaproponowałaś mu wyjście do kina czy spotkanie w pubie, a on ci odmówił, to zwróć uwagę jakich słów użył. Gdy facet nie pisze nic poza lakonicznym: „Przykro mi, ale nie mogę się z tobą spotkać”, to wygląda na to, że nie za bardzo mu zależy na bliskim kontakcie. Gdy natomiast dodał: „Może jutro jesteś wolna?”, to znaczy, że źle się czuje z tym, iż musiał ci odmówić, ale nadal chciałby cię widywać – gdy facet nie ma czasu, jednak zależy mu na tobie, zaproponuje po prostu inny termin.

Zawsze ma wymówkę

Jeśli proponujesz mu spotkania, a on cały czas ma jakieś wymówki, to kolejny znak, że nie odwzajemnia twojego uczucia. Ma nadzieję, że po kliku odmowach w końcu przestaniesz proponować mu wyjścia i dzięki temu nie będzie musiał być „tym złym”. Jedna wymówka od czasu do czasu jest oczywiście do przyjęcia, ale ciągłe „NIE”, oznacza „NIE”, a co za tym idzie: brak zainteresowania ze strony faceta. Jeśli chciałby się z tobą zobaczyć, to na pewno znalazłby czas. Zaufaj mi.

Inaczej się zachowuje, gdy nie jesteście sami

Jeśli przytula cię w sytuacji, kiedy jesteście sami, a potem – wśród ludzi – nawet nie weźmie cię za rękę i będzie trzymał dystans, to weź to za zły znak – kiedy facet nie chce kontaktu fizycznego, nawet najdrobniejszego, przy innych, nie świadczy to dobrze o waszej relacji. Powinno do ciebie dotrzeć, że mężczyzna, na którym ci zależy, nie chce pokazać światu, że coś was łączy. Jeżeli byłby tobą naprawdę zainteresowany, to nie widziałby nic złego we flirtowaniu z tobą na oczach znajomych.

Flirtuje z innymi kobietami na twoich oczach

Jeśli mężczyzna flirtuje na twoich oczach z innymi kobietami, to chce ci pokazać, że nie jesteś w kręgu jego zainteresowań. Gdyby było inaczej, nawet nie przyszło by mu do głowy, aby tak się zachowywać – pamiętaj, że zakochany facet unika dawania powodów do zazdrości.

Rozmawia z tobą jak z kumplem

Nawet kiedy facet pisze codziennie, ale nie widzi problemu w tym, aby zwierzyć ci, że jakaś kobieta naprawdę mu się podoba, to może to oznaczać, iż traktuje cię bardziej jak kumpla niż „obiekt” swoich zainteresowań.

Panikuje, kiedy próbujesz się do niego zbliżyć

Gdy mężczyzna panikuje kiedy nazywasz waszą relację – związkiem albo pytasz, co będziecie robić w przyszłym tygodniu, to mogłoby to oznaczać, że on boi się zaangażowania ale jest też duże prawdopodobieństwo, że nie chce się angażować właśnie w związek z tobą. Myślenie o tym, że prawdziwie zakochany facet unika snucia wspólnych planów, stanowi duży błąd – jemu prawdopodobnie po prostu nie zależy na kontynuowaniu waszej relacji.

Kiedyś kolega – podczas jednej z naszych dyskusji – spytał mnie: „Wiesz, co mężczyzna ma na myśli, gdy mówi ci, że nie chce się teraz wiązać? To znaczy, że nie chce się wiązać z tobą. A kiedy znajdzie tą właściwą, zapomni o swoim strachu i będzie gotowy na ten krok.”

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze