1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Psychologia
  4. >
  5. Królowe materii. Jaka jest kobieta Byk?

Królowe materii. Jaka jest kobieta Byk?

123rf.com
20 kwietnia Słońce wkracza w ziemski stabilny znak Byka. Kiedy włada niebem, energie sprzyjają zajmowaniem się sprawami materii. Nastał zatem czas, żebyśmy zajęli się tematem obfitości. Jak to robi kobieta Byk?

Archetyp Byka reprezentuje podstawowe ludzkie potrzeby i pragnienia związane z naturalnymi biologicznymi instynktami: jedzeniem, seksem, posiadaniem terytorium. Jest zaprogramowany na zachowanie tego, co posiadamy, aby przetrwać. Dlatego kobieta Byk jest najbardziej oddaną domatorką Zodiaku. Liczy się dla niej bycie właścicielką: domu, ogrodu, własnego płotu. Dobrze się czuje, jeśli jej spiżarnia jest pełna, meble solidne, pieniądze dobrze ulokowane. Wie, że żyje, jeśli posiada. Wewnętrzne poczucie bezpieczeństwa wiąże się dla niej ze stabilizacją płynącą z materialnych dóbr. Ma ogromną potrzebę stałości. Zmiany straszą ją i zupełnie nie są potrzebne do szczęścia. Przeprowadzka na koniec świata, skok na bungee, gra na giełdzie, niezaplanowane wakacje to akcje nie w jej stylu.

Nie przepada za wielkimi miastami, cywilizacyjnym rozwojem, nowoczesnością, pośpiechem. Źródłem jej zainteresowania i fascynacji jest natura. Ona chce posiąść życie w jego bardziej rustykalnej spokojnej odsłonie. Pragnie je kosztować, ciesząc się chwilą i jej przyjemnościami. Kobieta Byk, jeśli je, to wykwitnie i smacznie, jeśli przyjmuje gości, najchętniej na swojej działce przy dymiącym grillu. Jeśli kocha się, to namiętnie i w satynowej pościeli z długodystansowym kochankiem. Jeśli kupuje ubrania, to z prestiżowymi metkami, zawsze jednak z nutą ponadczasowości. Jeśli urządza dom, to z artystycznym zacięciem i wyszukanym smakiem choć jednocześnie praktycznie. Jest zmysłowa, doceniająca piękno, ale i leniwa. Do ruszenia się z miękkiego fotela motywują ją jedynie pieniądze, które może wydać na luksus niezbędny jej jak tlen. Bez niego życie dla kobiety Byk jest zbyt szare, żeby zasługiwać na miano życia. Jej cieniem z tego powodu są: zaborczość, zazdrość, chciwość. Przyczyny tych cech należy upatrywać w lęku przed stratą uznawanym za największy z ludzkich lęków. Byk najbardziej pożąda, miewa obsesje na tym punkcie, bywa na wskroś wyrachowany. Silne pragnienia go gubią, nie potrafi odpuścić. Kobieta Byk z pewnością nie jest buddystką i daleko jej do myślenia na sposób wschodni. Nie płynie z taoistycznym zmiennym nurtem życia. Tak mocno trzyma się swojej strefy komfortu, że potrafi żyć w czymś w rodzaju szklanej bańki. Nie zaryzykuje, żeby nie stracić tego, na czym odciśnięty jest znak jej własności. Zasada ta dotyczy i mieszkania, i męża, i pewnego kroju sukienki, i wypróbowanego przepisu na rosół. Brak ruchu jest dla kobiety Byka jest atrakcyjny. Zapewnia jej bowiem posiadanie kontroli nad tym, co jest i co jest znane.

Kobieta Byk kocha życie, ale w pewien sposób je więzi. Niepotrzebnie, bo jej planetą jest Wenus – dobra wróżka przynosząca wszelką obfitość. Strach przed utratą, biedą i wyjściem z utartych kolein zamyka kobietę Byka na dobra, którymi w sposób naturalny mogłaby się rozkoszować. Jeśli jednak zdecyduje się na mały krok w nieznane, jej dar władania nad materią zaskoczy ją samą. Kiedy Słońce przemierza gwiazdozbiór Byka, od 20 kwietnia do 20 maja, warto wykorzystać energię tego archetypu, żeby wyjść poza swoją sferę komfortu. Zmienić strategię przetrwania w śmiałe rozkazywanie materii, by działała na naszą korzyść. Jednak nie z miejsca braku i lęku, tylko wdzięczności i radości za to, że żyjemy.

Miesiąc Byka to dobry czas, żeby zająć się sprawami obfitości. Podpowiedź, gdzie znajdują się jej zasoby dla Ciebie, możesz uzyskać dzięki astrologii. W układzie planet, jaki był w momencie Twojego urodzenia, widoczna jest droga, którą podążanie przynosi spełnienie. Zapisy na

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze