1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Psychologia
  4. >
  5. Wartość wsparcia emocjonalnego

Wartość wsparcia emocjonalnego

123rf.com
123rf.com
Nowe badanie dowodzą, że wdowcy, którzy w ciągu czterech do pięciu lat po stracie partnerek weszli w nowy związek, cieszą się lepszym zdrowiem fizycznym i psychicznym.

Naukowcy z Uniwersytetu w Göteborgu przeprowadzili badania na 691 szwedzkich wdowcach. Dotychczasowe badania wskazywały, że wdowy są narażeni na większe ryzyko śmierci i rozwoju poważnych chorób. Do tej pory interesowano się głównie kobietami i obserwowano je w krótkim czasie po owdowieniu. Wyniki najnowszych badań dowodzą, że mężczyźni, których żony zmarły, radzą sobie ze stratą dobrze, jeżeli w ciągu pięciu lat wejdą w związek. Ci, którzy tego nie zrobili częściej zapadali na depresję, dokuczały im lęki, zaburzenia snu i emocjonalne otępienie.

- Nasze badanie jest pierwszym, które pokazuje, że nowy partner minimalizuje ryzyko wystąpienia chorób psychicznych a także fizycznych - mówi Gunnar Steineck. - Badania ujawniają, jak dużą wartość ma wsparcie emocjonalne. Może też być tak, że ci wdowcy, którzy dobrze przeżyli żałobę, uwalniając ból i żal po stracie, są bardziej zainteresowani znalezieniem sobie nowej partnerki.

Źródło: Uniwersytet w Göteborgu

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze