1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Psychologia

Psychoterapia online

(Fot. materiały partnera)
Jeżeli chcesz poprawić jakość swojego życia – warto zainteresować się tym, co może zaoferować ci psychoterapia online. Coraz więcej osób korzysta z takich zajęć w formie online. Czy takie zdalne spotkania są na pewno dobrym rozwiązaniem? Co warto o nich wiedzieć? Poniżej przybliżymy zagadnienie terapii online.

Psychoterapia online – co warto o niej wiedzieć?

Jeżeli wykazujesz gotowość do podjęcia długofalowej terapii – warto w pierwszej kolejności zapoznać się z popularnymi nurtami w psychoterapii. Najczęściej spotyka się np. terapię poznawczo-behawioralną oraz psychodynamiczną. Opcji jest jednak dużo więcej – kluczem jest dobranie nie tylko odpowiedniej metody, ale także osoby, która będzie udzielać ci pomocy psychologicznej. Warto korzystać z pomocy certyfikowanych terapeutów, którzy mają nie tylko szeroką wiedzę w dziedzinie psychologii, ale zdobyli także odpowiednie uprawnienia do wykonywania zawodu. Pod adresem https://sensly.com/ znajdziesz wielu godnych zaufania specjalistów, którzy będą cię wspierać na drodze do poprawy samopoczucia czy osiągnięcia wyznaczonych celów.

Psychoterapeuta online w formie regularnych spotkań

Zarówno terapia poznawczo behawioralna online, jak i w każdym innym nurcie powinna zgodnie ze sztuką odbywać się systematycznie, najlepiej zawsze w tym samym dniu i o tej samej godzinie. Taki schemat jest wygodny dla obu stron i stwarza też pacjentowi poczucie bezpieczeństwa oraz rutyny. Takie spotkania za pośrednictwem Internetu w zasadzie niczym się nie różnią od strony formalnej – przebieg i schemat takich sesji jest zawsze taki sam (w stosunku do obranego nurtu terapeutycznego). Jedyną różnicą jest to, że wybierając taką psychoterapię online pacjenci mogą odczuwać większy komfort – szczególnie podczas pierwszych spotkań. Wynika to z faktu, że przebywają w znanej sobie przestrzeni, z reguły w domu. Dzięki temu można poczuć się swobodniej.

Psychoterapia online: czy terapia poznawczo-behawioralna online to dobry pomysł?

Spośród wielu nurtów w psychoterapii dość często można spotkać osoby, które praktykują pracę właśnie w tym nurcie. Jeżeli cenisz sobie zadaniowe podejście, wykazujesz przy tym gotowość do wykonywania tzw. prac osobistych, chcesz przepracować konkretne problemy – wsparcie psychoterapeuty online pracującego w tym nurcie powinno być dla ciebie dobrym rozwiązaniem. Warto zapoznać się ze szczegółowymi informacjami dostępnymi pod adresem: https://sensly.com/specjalisci/psychoterapeuta-doroslych_.

Korzyści spotkań z psychologiem online

Atutem takich spotkań w formie online jest to, że można skorzystać z pomocy w trudnych sytuacjach życiowych bez względu na to, gdzie się znajdujemy. Niezależnie od tego, czy pacjent przebywa w małej miejscowości czy poza granicami Polski – terapia psychologiczna online będzie wówczas doskonałym rozwiązaniem. Kolejną zaletą jest także oszczędność czasu – nie musisz tracić go na dojazdy do gabinetu. Wystarczy, że dysponujesz stabilnym łączem internetowym. Takie cykliczne spotkania możesz odbywać także podczas wyjazdów, aby zachować ciągłość procesu. Twoje zaangażowanie wyrażające się w regularnym uczestnictwie oraz wykonywaniu zasugerowanych prac osobistych może znacznie zwiększyć efektywność psychoterapii i pomóc w osiągnięciu założonych przez ciebie celów. Nie pozostaje ci zatem nic innego jak umówić się na takie spotkanie z psychologiem online i przekonać się do tej formy spotkań!

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze