Włącz pozytywne myślenie! Zobacz, jaką moc mają nasze myśli

fot.123rf

Pomimo tego, czy w to wierzymy, czy nie – nasze myśli kreują nas samych. Żadna inna siła na świecie nie ma równie głębokiego wpływu na naszą rzeczywistość jak Moc naszych myśli. Pozytywne myślenie jest podstawą do osiągnięcia sukcesu w życiu, czy to prywatnego, czy zawodowego. Nasze myśli przyciągają do nas to, na czym się skupiamy. Oddalając złe myśli dajemy sobie samym większe szanse na życiowy sukces. Jak to możliwe?
Obecnie wyjaśnia to fizyka kwantowa, ale wiadomo to było od stuleci, nawet na poziomie wierzeń. Absolutnie wszystko, co istnieje, jest energią, począwszy od komórek naszego ciała, poprzez florę, faunę, planety, galaktyki i wszystko inne we wszechświecie, w tym nasze myśli. Pierwsza zasada teorii kwantowej mówi, że rze­czywistość jest stworzona przez obserwatora, to znaczy: dopóki nie ma obserwatora, nic nie istnieje. Druga zasa­da – istnieje tak zwana łączność, czyli wszystko, co kiedykolwiek na siebie oddziaływało, już na zawsze jest ze sobą związane. Tak więc na poziomie energii wszyscy jesteśmy ze sobą połączeni. Można powiedzieć, że jesteśmy częścią jednego wielkiego pola energii, w którym doświadczamy tego, co postrzegamy jako naszą „rzeczywistość”.

Wyobraźmy sobie, że nasze myśli są jak fale radiowe. Wszystko, co myślimy, ma swoją szczególną wibrację, i dlatego też – w zależności od częstotliwości ich drgań – nasze myśli mają taką lub inną jakość oraz zasięg, decydując jak nasze myślenie wpływa na rzeczywistość (iluzję), którą tworzymy i współtworzymy. Niezależnie od tego, czy jesteśmy tego świadomi, czy nie. Kiedy więc zrozumiemy i zaakceptujemy ogromną Moc naszych myśli jako prawdziwych twórców naszej rzeczywistości, posiadamy moc tworzenia życia, jakiego chcemy. Ważne, by zacząć pozytywnie myśleć na własny temat bo od tego wszystko się zaczyna. Technika wykorzystująca siłę sugestii, powtarzania pozytywnych twierdzeń wobec własnej osoby nazywana jest afirmacją. Im mocnej będziemy przekonywać naszą podświadomość, że coś pozytywnego się dzieje lub wydarzyło, tym bardziej ona uzna to za rzeczywiste i będzie postępować wedle tego przekonania. Musimy jednak pamiętać by afirmować rzeczy realne, w przeciwnym wypadku nasza podświadomość je odrzuci. Afirmację powinno praktykować się krok po kroku, zaczynając od pozytywnego myślenia o swojej unikalności. Niestety, jeśli ktoś powtarza sobie, że chce odnieść sukces w życiu prywatnym i zawodowym, to nie spadnie na niego nagle z nieba worek pieniędzy z wymarzoną dziewczyną.

Jeżeli uda nam się zmienić tok myślenia i poznamy prawdziwą moc naszych myśli to możemy doświadczyć naprawdę niesamowitych rzeczy, np. samoleczenia. Mówi o tym Johanna Kern – autorka książki „Mistrz i zielonooka nadzieja” .