1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Seks
  4. >
  5. Dlaczego zdradził? Jakie są powody zdrady według mężczyzn?

Dlaczego zdradził? Jakie są powody zdrady według mężczyzn?

Mężczyźni często tłumaczą zdradę tym, że seks z ich stałą partnerką stał się nudny. Chcieliby go urozmaicić, ale napotykają na opór, więc szukają pań, które chętnie spełnią ich zachcianki. (Fot. Getty Images)
Mężczyźni często tłumaczą zdradę tym, że seks z ich stałą partnerką stał się nudny. Chcieliby go urozmaicić, ale napotykają na opór, więc szukają pań, które chętnie spełnią ich zachcianki. (Fot. Getty Images)
Wiele kobiet przez to przeszło. Żyły w wydawałoby się szczęśliwym związku z mężczyzną, którego bardzo kochały, a on nagle... któregoś pięknego dnia je zdradził. Na początku była złość, poczucie krzywdy a potem przychodziła refleksja i pytanie „dlaczego zdradził?”. A jak sami mężczyźni tłumaczą zdradę?

1. Bo seks stał się nudny lub w ogóle go nie ma

Wielu mężczyzn uważa, że długoletnie relacje potrafią wyssać z kobiety popęd płciowy. Kiedy mężczyzna inicjuje pieszczoty, jego ukochana zaczyna wymigiwać się bólem głowy lub innymi dolegliwościami. Po kilku nieudanych próbach, pod pretekstem „zostania dłużej w pracy”, szuka pocieszenia w ramionach innej.

Niektórzy mężczyźni tłumaczą swoje zdrady tym, że seks z ich stałą partnerką stał się po prostu nudny. Chcieliby go urozmaicić, ale napotykają na opór. Dlatego szukają pań, które chętnie spełnią ich marzenia erotyczne.

Są też panowie, którzy wręcz nie wyobrażają sobie, aby ich stała partnerka robiła w czasie seksu coś, co zrujnuje w ich oczach jej obraz „grzecznej dziewczyny” (doskonale obrazują to słowa Roberta de Niro, który w jednym z wywiadów powiedział: „przecież jej usta całują moje dzieci na dobranoc”). Dlatego swoje fantazje erotyczne realizują z kimś innym.

2. Bo ona mnie zdradziła

Tak, zdarzają się takie sytuacje, kiedy to kobieta z jakiegoś powodu dopuściła się zdrady. Mężczyźni reagują na tę wiadomość różnie, ale zdarzają się tacy, którzy postanawiają odpłacić pięknym za nadobne. Jest to dla nich jedyny możliwy sposób, aby wyzbyć się złości i tym samym potwierdzić swoją męskość.

Niektórzy mężczyźni zdradzają w kolejnych związkach, gdy wcześniej zostali zranieni przez nieuczciwą kobietę, którą bardzo kochali. W ten sposób chcą odegrać się na całej populacji kobiet.

3. Bo zdrada jest ekscytująca i jest wyzwaniem

Dla niektórych mężczyzn seks jest jak polowanie – oni uwielbiają wyzwania i lubią czuć dreszcz emocji związany z pościgiem za kolejną „ofiarą” i jej zdobyciem. Dla innych zdobycie nowej kobiety to jak spróbowanie nowego smaku lodów po latach trzymania się jednego.

4. Bo zdrada podnosi moje ego

Nic tak nie podnosi samooceny mężczyzny jak uwaga innych kobiet, które dają mu do zrozumienia, że jest dla nich atrakcyjny. Dzieje się tak wtedy, gdy jego partnerka stale go krytykuje i wytyka błędy. Kilka miłych słów, czuły dotyk sprawiają, że taki mężczyzna łatwiej daje się omamić, wydaje mu się, że znowu wrócił do gry.

5. Bo nadarzyła się okazja

Większość mężczyzn nie potrafi powiedzieć „nie”, kiedy nadarza się okazja na seks - takie są fakty. Choć mężczyźni nie są stale bombardowani seksualnymi propozycjami, to czasami otwierają się przed nimi pewne perspektywy. Czy to była dziewczyna przypomni o sobie po kilku latach i zaproponuje niezobowiązujący seks, czy frywolna małolata będzie kręciła się ponętnie obok niego na parkiecie w klubie – mężczyzna z chęcią wykorzysta tę okazję, bo będzie w niej upatrywał jedyną szansę, która się właśnie pojawiła w jego życiu i kto wie, kiedy nadarzy się druga. Dlatego wydaje im się, że nie mogą tego zmarnować.

6. Bo moja partnerka wciąż gdera

Większość mężczyzn przynajmniej raz w życiu spotkało na swojej drodze kobietę, która spowodowała, że czuli się jak kompletne zero. Była dokuczliwa, zrzędliwa, kłótliwa i do tego cały czas dążyła do konfrontacji, co przyprawiało o ból głowy. Zdrada z inną kobietą jest ucieczką od domowego piekła i działa lepiej niż aspiryna.

7. Bo kobiety pozwalają na zdradę

Niektórzy mężczyźni nie widzą problemu w tym, że zdradzają, ponieważ ich kobiety wybaczają im skoki w bok. I rzeczywiście tak jest – wiele pań robi to z obawy przed samotnością albo decydują się na to dla dobra wspólnych dzieci.

8. Bo partnerka przestała o siebie dbać

Wielu mężczyzn tłumaczy swoją zdradę tym, że ich długoletnie partnerki przestały o siebie dbać. Nie chodzą już na siłownię, ubierają się w domu w rozciągnięte dresy, nie depilują nóg. Innymi słowy – panie tracą urok i seks z nimi nie jest już tak atrakcyjny. Dlatego mężczyźni, wybierając kochanki, szukają wśród młodych i ładnych kobiet.

9. Bo już jej nie kocham

Niestety czasami w długich związkach uczucie wypala się. Jednak myśl o rozstaniu dla mężczyzny może okazać się zbyt bolesna lub niemożliwa z wielu powodów. Dlatego trwają w takim związku, ale szukają pocieszenia i czułości w ramionach innej kobiety.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze