1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Seks
  4. >
  5. Kiedy odejść od faceta?

Kiedy odejść od faceta?

123rf.com
123rf.com
Utknęłaś w związku, który przestał ci dawać satysfakcję i nie wiesz co z nim dalej robić? Jeśli któraś z poniższych sytuacji dotyczy twojego związku, to może nadszedł czas, żeby odejść.

Byłaś ofiarą przemocy w związku

Jeśli twój partner dopuścił się wobec ciebie przemocy fizycznej, to już po pierwszym takim zachowaniu powinnaś zakończyć z nim znajomość. Nie warto wierzyć w jego zapewnienia, że nigdy się już to nie zdarzy. Jeżeli raz podniósł na ciebie rękę, to nie zawaha się zrobić tego ponownie.

Niektórzy mężczyźni, zamiast używać siły fizycznej, znęcają się psychicznie nad swoimi partnerkami, doprowadzając je do załamania nerwowego. Jeżeli więc mężczyzna zaczyna ciebie kontrolować, wmawia rzeczy, które nigdy nie miały miejsca, to w twojej głowie powinna zapalić się czerwona lampka a przed oczami pojawić strzałka wskazująca drzwi wyjściowe.  Przemoc jest niewybaczalna i niedopuszczalna – w jakiejkolwiek formie.

Jesteś częściej smutna niż radosna

Wiadomo, że nie zawsze jest powód do beztroskiego śmiechu, ale związek powinien wnosić do twojego życia radość. Jeśli to, co jest między wami, frustruje cię i przygnębia, a jednocześnie nie ma dobrych chwil, które bilansują trudności, to uciekaj z takiego związku, póki jeszcze możesz.

Ty się bardziej starasz

Jeśli to ty jesteś osobą, która inicjuje większość waszych spotkań i intymnych sytuacji, dzwonisz do niego zdecydowanie częściej niż on do ciebie, a w zamian nie dostajesz w zasadzie tego, czego mogłabyś się spodziewać (czyli trochę miłości za twoją ciężką pracę), to jest duże prawdopodobieństwo, że twój partner chciałby się z tobą rozstać, ale za bardzo boi się tego kroku. Weź ster w swoje ręce i zrób to pierwsza.

Zostałaś zdradzona

Po zaufaniu nic nie zostało i nie ma powodu, abyś tkwiła w tym związku. Poza tym, zasługujesz na kogoś lepszego niż ktoś, kto nie potrafi być ci wierny.

Nie możesz uwolnić się od przeszłości

Może przed nową randką nie dałaś sobie zbyt dużo czasu na „odchorowanie” poprzedniego związku? A może notoryczne powracanie myślami do przeszłości nie pozwala ci się w pełni zaangażować w nową relację? Tak czy inaczej, to nie w porządku spotykać się z kimś nowym, kiedy myślisz o swoim byłym mężczyźnie. Dlatego albo spróbuj odbudować związek ze swoim ekspartnerem, albo powstrzymaj się z randkami, aż do momentu, kiedy spotkasz kogoś, kto naprawdę cię oczaruje.

Twoi przyjaciele i rodzina coraz mniej przychylnie patrzą na twój związek

Jeśli tylko jedna osoba wypowiada się niepochlebnie o twoim związku, to prawdopodobnie jest zazdrosna. Ale gdy słyszysz ostrzeżenia od wielu przyjaciół i rodziny, to powinnaś się nad tym zastanowić. Osoby patrzące z boku zazwyczaj widzą więcej niż ta, która jest zaangażowana w związek i nierzadko oślepiona miłością. Opinie przyjaciół i rodziny oczywiście nie muszą być powodem do natychmiastowego zakończenia związku, ale przynajmniej weź sobie ich ostrzenia do serca.

Ty zdradzasz swojego partnera

Jeśli nie potrafisz być wierna swojemu parterowi, to lepiej, żebyś była singlem. Nie rób mu łaski, że z nim jesteś. Im szybciej się z nim rozstaniesz, tym mniej oboje będziecie cierpieć.

Czujesz, że czas iść do przodu

Jeśli uważasz, że tkwisz w związku bez przyszłości i zaczyna cię to męczyć, to powiedz swojemu partnerowi, że nastąpiły pewne zmiany i że będzie lepiej, jeśli się rozstaniecie. To nie będzie łatwe, ale lepiej rozstać się z człowiekiem, z którym nie widzisz swojej przyszłości, niż męczyć się na siłę.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze