1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Seks
  4. >
  5. Szczęśliwy związek - doceniać partnera

Szczęśliwy związek - doceniać partnera

123rf.com
Docenianie jest w naszym szybkim życiu mocno niedocenione. Tymczasem wystarczy chwila uważności, kilka słów, spojrzenie prosto w oczy, czysta intencja, żeby pokazać komuś naszą wdzięczność.

1. „Dziękuję”. Rzucone niedbale czy formalnie nie działa. Wypowiedziane intencjonalnie, z kontaktem wzrokowym i wytłumaczeniem za co dziękujemy jest ważnym sygnałem docenienia. Przykład: „Dziękuję, że zgodziłaś się ze mną wypić kawę, dzięki temu będę mieć łatwiejszy dzień”.

2. Rozpoznawanie „małych rzeczy”.
Zauważenie tego, że partner pamięta, że nie przepadasz za zielonym groszkiem, lub że denerwuje cię włączone w samochodzie radio, jest komunikatem, że jesteś wdzięczna mu za to, że czujesz się uwzględniana.

3. Wymiana. W relacjach ważna jest wzajemność, która pojawia się naturalnie. Nie ma to nic wspólnego z handlem – ja tobie to i ty mnie, raczej z zaangażowaniem
i prawdziwym zainteresowaniem drugą osobą. Wzajemność jest docenieniem tego, co druga strona dla nas robi.

4. Pamiętanie o osobistych świętach
. Życzenia, rozmowa telefoniczna, miły sms lub wyszukany z sercem prezent na urodziny czy imieniny to dowód pamięci, znak że ten ktoś nie jest ci obojętny.

5. Przysługi. Jak miło, gdy partner zrobi ci masaż stóp
, gdy zmęczona kładziesz się do łóżka albo jedzie z twoim samochodem do myjni, bo wie że ty tego nie lubisz. A ty robisz mu gorącą czekoladę z pianką lub herbatę z imbirem, gdy on wraca do domu zmarznięty. Docenienie ma wiele wspólnego z zauważeniem i zrobieniem kroku w czyjąś stronę.

6. Drobne trafione prezenty.
Nie trzeba wydawać dużo pieniędzy, żeby małym prezentem zrobić komuś przyjemność i okazać wdzięczność. Trafiony prezent to taki, który ucieszy, bo osoba obdarowana wie, że jest dla nas ważna.

7. Otwartość na poznawanie siebie dzięki relacjom.
Kiedy jesteś świadoma tego, że druga osoba w relacji jest twoim lustrem, jesteś wdzięczna, że pokazuje ci ukryte części twojej osobowości. Podejmujesz wtedy wysiłek, żeby odkryć siebie, rozwinąć siebie, poszerzyć. Kiedy mówisz, ile o sobie dowiedziałaś się dzięki relacji, doceniasz „swoje lustro”.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze