1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Seks
  4. >
  5. Jak zacząć szczęśliwy związek?

Jak zacząć szczęśliwy związek?

123rf.com
Nie wszystkie związki się udają, ale zawsze warto próbować. O czym należy pamiętać, żeby dać sobie szansę na szczęśliwy związek ?

Wyciągaj wnioski

Zastanów się, dlaczego poprzedni związek się skończył.  Warto zrozumieć przyczynę rozstania, żeby uniknąć tych samych błędów. Jeśli w kontaktach z ludźmi (przyjaciółmi, partnerami, współpracownikami) jakaś cecha albo jakieś zachowanie cię denerwują, to nie łudź się, że w związku będzie inaczej. Owszem, na początku zakochani są ślepi i głusi, ale ta pierwsza fascynacja szybko mija. Lepiej od razu uczciwie powiedz sobie, że to człowiek nie dla ciebie, zamiast potem narzekać na jego irytujące nawyki.

Naucz się spotykać nowych ludzi

Wspólne zainteresowania sprzyjają budowaniu szczęśliwego związku.  Uczęszczaj więc do miejsc, w których chętnie spędzasz czas, a nie tylko wpadasz na jednorazowe „łowy". Jeśli lubisz taniec - zapisz się do szkoły tańca, jeśli wolisz czytać książki  – chodź na spotkania autorskie, a jeśli na przykład uwielbiasz gotować – idź na warsztaty kulinarne. Nie bądź zdziwiona, że w klubie fitness nie spotkasz nieśmiałego intelektualisty...

Szukaj swojego księcia

Zwłaszcza po złych doświadczeniach w poprzednich związkach trudno uwierzyć, że książę na białym  koniu istnieje. Ale naprawdę nie wszyscy mężczyźni kłamią, zdradzają, wykorzystują itd. itp. Jeśli coś cię zainteresuje w nowym znajomym, zaufaj intuicji i daj wam szansę. Przedstaw go przyjaciołom, wyjedźcie razem na weekend. Jeśli zależy ci na dojrzałym związku a nie tylko na  krótkiej przygodzie wstrzymaj się do seksu na pierwszej randce.

Zawsze masz wybór

Pamiętaj, że to ty decydujesz, czy chcesz kontynuować jakąś znajomość czy nie. Zobacz, jak zachowuje się nowy znajomy, gdy jesteście sami a jak w towarzystwie; obserwuj, czy liczy się z twoim zdaniem; słuchaj, co mówi i czego od ciebie oczekuje. Zawsze możesz skończyć relację, w której nie czujesz się dobrze.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze