1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Spotkania
  4. >
  5. „Szycie większych ubrań się nie opłaca”. Ashley Graham, najsłynniejsza modelka plus size, punktuje przemysł modowy

„Szycie większych ubrań się nie opłaca”. Ashley Graham, najsłynniejsza modelka plus size, punktuje przemysł modowy

Ashley Graham w sukni projektu Victorii Beckham, 2023 (Fot. Kirstin Sinclair/Getty Images)
Ashley Graham w sukni projektu Victorii Beckham, 2023 (Fot. Kirstin Sinclair/Getty Images)
Ashley Graham po raz kolejny zabiera głos w sprawie dyskryminacji kobiet noszących większe rozmiary.

W wywiadzie dla magazynu „People”, udzielonym przy okazji promocji amerykańskiej marki odzieżowej Good Americans, modelka wypunktowała grzechy przemysłu modowego. Wspomniała, że nadal spotyka się z odmową, gdy prosi o przygotowanie stylizacji dopasowanej do jej rozmiaru. – Zdarzają się projektanci, którzy mówią: „Sorry, nie możemy, nie projektujemy ubrań w większych rozmiarach” – mówi Ashley Graham.

Czy jest to kwestia innej wizji kobiecości? A może również prosta kalkulacja? Szycie większych ubrań to więcej tkaniny, nici, detali… Po prostu się nie opłaca – kwituje słynna amerykańska modelka.

Ashley Graham zauważa wprawdzie zmiany, które zachodzą powoli w świecie mody, jednak określa je pełzaniem niż zdecydowanym krokiem naprzód. Dlatego nie zamierza przestać pokazywać swojego ciała o pełnych kształtach, cellulitu ani innych cech, które niektórzy nazywają niedoskonałościami. Robi to od lat, nie przestając ani w okresie ciąży, ani w połogu.

Walka ze stereotypami dotyczącymi kobiecego ciała i body shamingiem stała się jej misją. Sama jest dumna ze swoich krągłości, niczego nie zasłania, a wręcz przeciwnie – chętnie odsłania, nie bojąc się pokazywać w dopasowanych strojach i kostiumie kąpielowym.

Ashley Graham na pokazie Dolce Gabbana Ready to Wear Spring Summer 2024 (Fot. Victor Virgile/Gamma-Rapho via Getty Images) Ashley Graham na pokazie Dolce Gabbana Ready to Wear Spring Summer 2024 (Fot. Victor Virgile/Gamma-Rapho via Getty Images)

36-letnia modelka łączy życie zawodowe (oprócz modelingu zajmuje się własną marką modową szyjącą bieliznę dla kobiet o pełnych kształtach) z macierzyństwem. Spełnia się w roli mamy trzech synków, nadal jednak aktywnie działa na rzecz ruchu body positive. „Nie można być dziś modelką i nie walczyć w tej sprawie” – powiedziała w jednym z wywiadów.

„Ćwiczę, staram się dobrze odżywiać. Świetnie czuję się w swoim ciele i nie wstydzę się tych kilku wałeczków ani mojego cellulitu… I wy także nie powinniście” – napisała Ashley Graham pod jednym z postów na Instagramie, dodając wymowny hashtag „BeautyBeyondSize”.

Źródło: Esme Mazzeo, Abby Stern, „Ashley Graham Says Fashion Designers Still Tell Her ‘We're Just Not Going to Design Something for a Bigger Body’”, people.com [dostęp: 02.02.2024]

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze