1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Uroda
  4. >
  5. Cherry cola lips – trend z TikToka, który zostanie z nami na jesień

Cherry cola lips – trend z TikToka, który zostanie z nami na jesień

Enfants Deprimes (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE)
Enfants Deprimes (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE)
Choć już teraz bije rekordy popularności, głównie na TikToku, naszym zdaniem to jesienią idealnie dopełni stylizacje w przepięknych odcieniach brązu i beżu. Chodzi o trend na cherry cola lips, czyli nic innego jak usta w kolorze wiśniowej coca-coli.

W dzisiejszym świecie nie tylko pokazy mody, największe marki kosmetyczne i znani wizażyści i wizażystki lansują trendy w makijażu. Doszedł do tego Internet, a ostatnio głównie TikTok, który stał się prawdziwą kopalnią tego, co najmodniejsze – szczególnie wśród młodych ludzi. Z tego serwisu właśnie wziął się trend na usta w kolorze wiśniowej coca-coli, który ostatnio wpadł nam w oko. Filmy opatrzone hashtagiem „cherrycolalips” na TikToku mają już ponad 100 milionów wyświetleń. Czym jest makijaż w stylu cherry cola i jak go odtworzyć?

Inspiracją, jak sama nazwa wskazuje, są głębokie kolory wiśni i coca-coli. W cherry cola lips chodzi więc o kolor, a dokładnie o to, by połączyć głębokie odcienie czerwieni i brązu oraz błysk, który ma na myśl przywodzić właśnie orzeźwiający napój. Wszystko ma jednak wyglądać naturalnie, bo najważniejszą zasadą tego trendu jest, by każda z warstw była delikatna na tyle, żeby przebijał się spod nich nasz naturalny kolor.

University East London (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE) University East London (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE)

Do samodzielnego wykonania makijażu ust w duchu cherry cola potrzebne będą: brązowa konturówka, nieco ciemniejsza niż twój naturalny kolor ust, oraz ulubiony błyszczyk w naturalnym odcieniu. Należy zacząć od obrysowania ust kredką, nadając im tym samym efekt lekkiego nadąsania, i rozmycia linii od wewnętrznej strony ust. Następne na wierzch należy nałożyć warstwę błyszczyka i… już. Jeśli zależy ci na głębszym efekcie, możesz dodać do tego kredkę w odcieniu głębokiej czerwieni. Wtedy lekką warstwę zaaplikuj od wewnętrznej strony ust, tuż przy linii narysowanej brązową konturówką. Ważna zasada: warto znaleźć odcienie kredek idealnie pasujące do naszej skóry.

Cherry cola lips są uniwersalne – będą pasować do wielu stylizacji i na pewno przypadną to gustu tym z nas, które chcą dodać swoim stylizacjom nieco odważnego i żywego akcentu. A dla miłośniczek naturalnego wyglądu mogą okazać się świetną opcją na wieczorne wyjścia. Spróbujecie?

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze