1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Zwierciadło poleca
  4. >
  5. Listopadowy numer SENSu już w sprzedaży

Listopadowy numer SENSu już w sprzedaży

Listopad to kulminacja jesieni a krótkie dnie skłaniają do melancholii - niewiele osób wyczekuje tego okresu w roku. Skoro jednak przeżywamy go regularnie, to może warto zmienić swoje przekonania? Do dostrzeżenia zalet jesieni zachęca Katarzyna Miller w kolejnym odcinku cyklu „Kasia na kryzys”.

Do doświadczenia kryzysu wracamy w jeszcze kilku tekstach, m.in w rozmowach z psychoterapeutą Pawłem Droździakiem - o tym, co oznacza dla mężczyzny bycie porzuconym oraz Joanną Górską i Robertem Szulcem - o tym, jak walka z rakiem wzmocniła ich związek.

Co jeszcze nas wzmacnia i buduje naszą odporność, którą Redaktor Naczelna Joanna Olekszyk wytypowała w swoim wstępniaku do listopadowego SENSu na słowo roku? Uważność, celebrowanie chwili, relacje, ale i odpowiednia dieta. Odżywianiu poświęciliśmy Temat Specjalny numeru - w czterech tekstach z udziałem ekspertów szukamy odpowiedzi na pytanie: jakie jedzenie służy nam najbardziej?

A w Temacie Numeru skupiamy się na mózgu, naszym najwierniejszym przyjacielu. Z troski i nadgorliwości czasami stawia organizm w stan alarmu bez szczególnego powodu, ale taka jest jego rola, ponieważ dąży do tego, by uchronić nas przed niebezpieczeństwem. Ostatnie dziesięciolecia przyniosły rozwój wiedzy o funkcjonowaniu tego naszego osobistego komputera, a i tak jesteśmy dopiero na początku drogi. Co jednak wcale nie oznacza, że nie mamy wpływu na pracę mózgu - wprost przeciwnie, odpowiednimi ćwiczeniami i stymulacją możemy mu pomóc dłużej zachować formę.

I zataczając koło, wracamy do początku, czyli bohaterki okładki: „Walecznej i romantycznej” Keiry Knightley, uznanej aktorki i matki dwóch córek, którym nie opowiada tradycyjnych bajek. Na łamach SENSu gościmy jeszcze jedną aktorkę: Romę Gąsiorowską - po latach wykonywania zawodu już wie, czego zabrakło w jej edukacji i dziś chce zapełnia tę lukę w swojej szkole aktorskiej.

Zainspirowani słowami Katarzyny Miller życzymy Wam, Drodzy Czytelnicy, przyjemnego jesiennego spowolnienia, w którym łatwiej znaleźć czas na spotkania i rozwojowe lektury - redakcja SENSu

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze