1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Zwierciadło
  4. >
  5. Brak decyzji to najgorsza decyzja: jak zwiększyć swoją życiową odwagę?

Brak decyzji to najgorsza decyzja: jak zwiększyć swoją życiową odwagę?

Każdego dnia musimy podejmować szereg decyzji. Większość z nich podejmujemy automatycznie, pod wpływem impulsu. Kierujemy się swymi ideami oraz przekonaniami, dzięki czemu swój wybór możemy nazwać słusznym. Są jednak i takie decyzje, których podjęcie wymaga od nas sporej odwagi. Jak postępować w takich chwilach?

Niezdecydowanie: wróg nasz największy

Życie jest zbyt krótkie by marnować je na zbędne rozważania. Umiejętność podejmowania odważnych decyzji to podstawa dla każdej kobiety, która we współczesnym świecie chce cieszyć się życiem i realizować swe pasje. Niezdecydowanie jest naszym największym wrogiem. Dlaczego? Bo ciągłe wahania, nieustanne rozpatrywanie argumentów „za” i „przeciw” sprawia, że w ostateczności nie podejmujemy żadnej decyzji. Czy zdanie się na ślepy los może przynieść pozytywne rezultaty? Zdarza się i tak, jednak o takim szczęściu mogą mówić tylko nieliczni. Znacznie bezpieczniej jest wziąć sprawy we własne ręce i nadać im odpowiedni bieg.

[embed]http://youtu.be/CKZHMu6jXOo[/embed]

Jak śmiało podejmować decyzje?

Podejmowanie trudnych decyzji w przełomowych chwilach swego życia z pewnością może sprawić wiele problemów. Niejedna kobieta mogła się już o tym przekonać na własnej skórze. Wiele z nas wychodzi z założenia, że pewna sytuacja przerasta nasze możliwości. Co robimy? Popełniamy największy błąd – załamujemy ręce i zdajemy się na ślepy los. A może spróbujmy podjąć wyzwanie i śmiało zmierzmy się z rzeczywistością? Przeanalizujmy na spokojnie problemową sytuację, wsłuchajmy się w swój wewnętrzny głos. Pamiętajmy o swych przekonaniach i wartościach, a jednocześnie postarajmy się . Jego rady mogą pomóc nam w podjęciu słusznej decyzji lub upewnią nas, że nasza podświadomość wskazuje nam właściwy kierunek. Nie bójmy się podejmowania decyzji trudnych i niezbyt popularnych – to my, a nie inni, mamy prawo do kierowania własnym losem.

Odwaga: skąd czerpać siłę w trudnych chwilach?

W podejmowaniu trudnych decyzji niezbędna staje się odwaga, a jej brak może stać się przyczyną licznych błędów popełnianych przez nas na swej życiowej drodze. Czym jest odwaga i gdzie jej szukać? Leila Janah, jedna z ambasadorek , odwagi z pewnością potrzebuje wiele. Niezwykły chrams przypomina jej o tym zresztą każdego dnia.

Dlaczego odwaga w jej życiu staje się wyjątkowo ważna? Bo to ona musi  podejmować wiele ważnych decyzji, które wpływają nie tylko na jej życie, ale i na losy jej podopiecznych. Jako aktywistka społeczna walcząca z biedą na świecie, może się pochwalić niejedną decyzją, która wymagała odwagi i pokonywania licznych barier. Efekt? Dzięki swej odwadze dokonała czynu wyjątkowego. Zamiast obdarzać biednych kolejnymi datkami, nauczyła ich, jak samodzielnie na siebie zarabiać. Jej odwaga sprawiła, że odchodząc od utartych schematów dała wielu ludziom szansę na rozpoczęcie nowego, lepszego i samodzielnego życia.

Odwaga i śmiałość w podejmowaniu decyzji są cechami, dzięki którym możemy dumnie kroczyć przez życie. Przy jej pomocy możemy szybko i sprawnie decydować o swym życiu, nie tracąc cennego czasu na zbędne dylematy. Odwaga pozwala nam przeżyć życie intensywnie oraz w zgodzie z sobą, a podjęte dzięki niej decyzje, nawet te najtrudniejsze, mogą się okazać przepustką do szczęścia. Jak pokazuje przykład pani Janah, nie tylko własnego.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze