1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Artykuł Sponsorowany

Moda na rower

fot. materiały prasowe
Zobacz galerię 5 Zdjęć
W krajach Beneluksu widok elegancko ubranej kobiety na rowerze nikogo nie dziwi. U nas ciągle hasło „rowerzystka” kojarzy się bardziej z pochyloną sylwetką ubraną w dres albo szorty - a przecież ten stereotyp już dawno się zdezaktualizował. Na rowerach miejskich jeżdżą aktorki, modelki i businesswoman, bo to świetna okazja, by subtelnie podkreślić swoją kobiecość. Podpowiadamy, co zrobić, żeby na dwóch kółkach prezentować się elegancko, oraz jak wybrać odpowiedni rower.

Aby wygodnie i bezpiecznie jeździć na rowerze, powinnyśmy zacząć od zakupu odpowiedniego dla nas modelu - najlepiej typu miejskiego. Dobry kobiecy rower będzie nieco mniejszy i lżejszy niż jego męski odpowiednik. Powinien też posiadać mocno obniżoną ramę ułatwiającą wsiadanie, zsiadanie i jazdę. Myśląc o naszej wygodzie, szukajmy roweru wyposażonego w szerokie, miękkie siodełko i biegi (najlepiej 3 przerzutki) dobrane tak, by można było podróżować nie przemęczając się i nie obciążając stawów kolanowych. Świetnym przykładem takich rowerów są jednoślady z serii City polskiego producenta - firmy KROSS, zaprojektowane specjalnie z myślą o kobietach.

Miejski szyk

Ale ergonomiczna konstrukcja nie powinna być jedyną zaletą nowoczesnego miejskiego jednośladu. Współczesny damski rower musi dobrze pasować do stylu właścicielki i podążać za trendami w modzie. Bardzo przydatne będą zabudowane osłony elementów ruchomych napędu - tak zwane dress guard - które chronią długie spódnice czy sukienki przed wkręceniem się w tryby i zabrudzeniem (dzięki czemu nie musimy rezygnować z odsłaniania nóg w upalne popołudnia).  Klasycznym przykładem tego typu roweru jest Kross Classico, zaprojektowany w stylu vintage. Prawdziwie damski rower poznamy też po kolorach, które zwykle nawiązują do trendów modnych w danym sezonie, jak również po dodatkach, takich jak kosze i bagażniki. Drobne, ale ozdobne detale w wykończeniu siodełek, dzwonków, sakw, saszetek i lamp pozwolą na dopasowanie wyglądu  roweru do naszego indywidualnego stylu.

Eko

Jazda na rowerze to samo zdrowie i wygoda przemieszczania, więc może warto się przesiąść? Decydując się na dojeżdżanie do pracy jednośladem, możemy zapomnieć o drożejącej benzynie, korkach czy zatłoczonych autobusach. Tym bardziej, że w naszych miastach z roku na rok powstaje coraz więcej nowoczesnych ścieżek rowerowych, znacznie ułatwiających podróżowanie. Dzięki temu rower stał się bardzo rozsądną alternatywą dla innych form miejskiego transportu.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze