fbpx

„Mistrz i Małgorzata” Michała Bułhakowa. Wybrał Jacek Braciak

„Mistrz i Małgorzata” Michała Bułhakowa. Wybrał Jacek Braciak

Michaił Bułhakow zaczął pisać „Mistrza i Małgorzatę” w 1928 roku, ukończył w roku 1940, na kilkanaście dni przed śmiercią. Książka ukazała się w druku po 40 latach i rzecz niespotykana – natychmiast stała się światowym bestsellerem!
Braciak_1Do dzisiaj i śmiech, i łzy towarzyszą lekturze „Mistrza i Małgorzaty”. Bułhakow opisał świat współczesny szyderczo i bez litości, nie pozostawiając czytelnikom szczególnej nadziei; na pociechę zostawił obietnicę, że „rękopisy nie płoną”, że człowiek jest, a może raczej bywa – dobry. Nawet szatan w „Mistrzu i Małgorzacie” okazuje się w końcu przyzwoitym facetem.

W Polsce powieść Bułhakowa niezmiennie cieszy się ogromnym powodzeniem. W rankingu czytelników i ekspertów „Rzeczypospolitej” w 1999 roku została uznana za najważniejszą powieść XX wieku.

źródło opisu: muza.com.pl

Pozaginana okładka książki, widać ślady użytkowania. Na tytułowej stronie dedykacja własnoręcznie pisana przez Jacka Braciaka. Podkreślony cytat na pierwszej stronie.

Braciak_2Dedykacja:

30 marca 2016 Warszawa, Dlaczego? Bo w czasach trwogi, agresji, braku ludzkich uczuć, można wykazać się poczuciem humoru i umiłowaniem absurdu. Braciak”

ZAPRASZAMY DO LICYTACJI

Zebrane środki trafią do Oddziału Bajka – Wędrującej Szpitalnej Biblioteki. Akcja, zainicjowana przez miesięcznik Zwierciadło, wspiera Fundację „Serdecznik” w zakupie książek dla dziecięcych oddziałów. Każdy może wylicytować książkę na aukcji charytatywni.allegro.pl i wspomóc dzieci.
allegro.png