1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Piosenka z nowego Bonda na Spotify

Piosenka z nowego Bonda na Spotify

ww.facebook.com/SpectreMovie
W piątek, 25 września do serwisu muzycznego Spotify trafiła piosenka „Writing's on the Wall". Na światową premierę „Spectry" musimy poczekać jeszcze miesiąc.

Motyw muzyczny do Bonda jest zawsze wielkim wydarzeniem i często cieszy się sukcesem porównywalnym z powodzeniem filmu. Piosenka „Skyfall” w wykonaniu Adele została nagrodzona Oscarem w 2013. Spekulowano nawet, że wokalistka zaśpiewa także w „Spectrze”. Ostatecznie, wybór padł na 23-letniego Sama Smitha z Wielkiej Brytanii, który jest także współtwórcą utworu. Laureat czterech Nagród Grammy w 2015 nazywa to wydarzenie „jednym ze szczytowych momentów swojej kariery”. Tłumaczy także, że zależało mu na kompozycji klasycznej, wpisującej się w tradycję Bonda. „Writing's on the Wall” zadebiutowało w sieci kilka dni temu.

Na obejrzenie nowego odcinka przygód 007 musimy natomiast jeszcze trochę poczekać. Światowa premiera odbędzie się 26 października 2015 w Royal Albert Hall. Londyńska sala koncertowa już po raz trzeci będzie pełnić tę rolę. Z okazji premiery „Śmierć nadejdzie jutro” (2002) Royal Albert Hall został zamieniony w pałac lodowy, a w projekcji wzięli udział – poza odtwórcami głównych ról: Piercem Brosnanem and Halle Berry – królowa Elżbieta II wraz z mężem. Dziesięć lat później, w 2012, na premierę „Skyfall” z Danielem Craigiem and Bérénice Marlohe przyjechał książę Karol z Camillą Parker Bowles. Szczegóły tegorocznej uroczystości jeszcze nie zostały upublicznione. Wiadomo jednak, że „Spectra” trafi najpierw na ekrany w Wielkiej Brytanii i Irlandii. 6 listopada rozpocznie się światowa dystrybucja, w tym także w kinach polskich.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze