1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

"Świadek nocy" - nowa książka Wydawnictwa Zwierciadło

"Świadek nocy" Kishwar Desai to przejmującą opowieść o losach kobiet w Indiach.

W małym miasteczku położonym w sercu Indii dochodzi do okrutnej zbrodni. Na miejscu zdarzenia obok trzynastu zamordowanych osób odnaleziona zostaje czternastoletnia dziewczynka, na ciele której widać ślady przemocy. Wkrótce Durga zostaje oskarżona o dokonanie zbiorowego morderstwa na członkach własnej rodziny. Na ratunek przychodzi jej  Simran Singh, pracownica socjalna przekonana o niewinności nastolatki. Usiłując dotrzeć do zamkniętej w sobie Durgi, Simran odkrywa przed czytelnikami świat, w którym kobietom od chwili narodzin grozi śmierć z rąk członków własnej rodziny.

"Świadek nocy" to poruszający debiut Kishwar Desai. Pochodząca z Indii autorka została doceniona za wiarygodność przedstawionej historii oraz za odwagę związaną z ujawnieniem i krytykowaniem zasad społecznych panujących w jej rodzinnym kraju.

Książka została nagrodzona w 2010 roku prestiżową brytyjską Costa Book Award, jedną z najbardziej prestiżowych nagród literackich w Wielkiej Brytanii, przyznawaną dla najlepszych książek wydawanych w poszczególnych latach. Nagroda przyznawana jest od 1971 roku autorom książek wszystkich gatunków. Wśród jej laureatów są m.in. Mark Haddon, Kate Atkinson, Philip Pullman czy Stef Penney.

Jury konkursu określiło "Świadka nocy"  jako książkę, która nie boi się poruszać poważnych tematów.

Książka do nabycia w naszej Księgarni https://zwierciadlo.pl/sklep

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze