1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Ciemno, prawie noc... już niedługo w kinach!

Ciemno, prawie noc... już niedługo w kinach!

materiały prasowe
Kiedy Wałbrzychem wstrząsa seria tajemniczych zaginięć dzieci, do miasta przybywa dziennikarka Alicja Tabor. Powracająca po latach w rodzinne strony, nieustępliwa reporterka chce poznać rodziny zaginionych i rozwikłać zagadkę, wobec której nawet policja okazuje się bezsilna.

Ciemno, prawie noc, to ekranizacja powieści Joanny Bator, która w 2013 roku została nagrodzona literacką nagrodą Nike. Scenariusz filmu to dzieło Magdaleny Lankosz oraz Borysa Lankosza.

materiały prasowe

Alicja Tabor wraca po wielu latach do Wałbrzycha- rodzinnego miasta. Chce napisać reportaż na temat tajemniczych zaginięć dzieci. Policja w tej sytuacji jest bezradna. Dążąc do odkrycia prawdy, dziennikarka będzie musiała stawić czoła nowemu zagrożeniu oraz temu, przed czym uciekała przez całe dorosłe życie – tajemnicy swojego dzieciństwa i szokującym sekretom własnej rodziny. Z czasem ponura intryga kryminalna połączy w jedno zaginięcia dzieci, wojenną przeszłość, legendę zaginionego skarbu oraz losy samej Alicji, która na swojej drodze zmierzy się z czystym wcieleniem zła, jak i zyska sojuszników, stojących po stronie dobra…

 

W filmie zobaczymy plejadę gwiazd m.in. Magdalenę Cielecką, Marcina Dorocińskiego, Aleksandrę Konieczną, Dawida Ogrodnika, Elizę Rycembel, Romę Gąsiorowską, Jerzego Trelę, Dorotę Kolak, Piotra Fronczewskiego, a także Anję Rubik, która debiutuje na dużym ekranie.

 

Premiera filmu planowana jest na marzec 2019 roku.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze