1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Stulecie Winnych – współczesna epicka produkcja na miarę Nocy i dni

Zobacz galerię 24 Zdjęcia
Po pokazie pierwszego odcinka serialu Stulecie Winnych, opartego na bestsellerowej sadze Ałbeny Grabowskiej (Wydawnictwo Zwierciadło), trudno nie zgodzić się ze słowami Ryszarda Sibilskiego, prezesa Endemol Shine Polska, producenta serialu, który porównał produkcję do niezapomnianych Nocy i dni.

18 lutego w warszawskim kinie Iluzjon odbyła się premiera serialu Stulecie Winnych z udziałem gwiazd, m.in. Kingi Preis, Jana Wieczorkowskiego i Arkadiusza Janiczka, autorki powieści – Ałbeny Grabowskiej oraz odpowiedzialnej za scenariusz Ilony Łepkowskiej.

Tytułowi Winni to rodzina z podwarszawskiego Brwinowa. Zwykli ludzie żyjący w niezwykłych, bardzo burzliwych czasach. Zmagający się z dramatycznymi wydarzeniami XX wieku. W powieści poznajemy ich w przededniu wybuchu I wojny światowej i towarzyszymy przez następne sto lat. Pierwszy tom sagi obejmuje lata 1914-1939 i odpowiada 13 odcinkom pierwszej serii.

Saga obyczajowa Ałbeny Grabowskiej, na motywach której powstał serial "Stulecie Winnych", dostępna jest w naszym sklepie internetowym:

Stulecie Winnych Ałbena Grabowska Zobacz ofertę promocyjną
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze