1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Daniel Radcliffe jako Allen Ginsberg?

Daniel Radcliffe jako Allen Ginsberg?

Aktor prowadzi właśnie rozmowy w sprawie roli w filmie "Kill Your Darlings"

Film będzie opowiadał  historię relacji Allena GinsbergaJacka Kerouaca Williama Burroughsa i oparty jest na prawdziwych wydarzeniach.

W 1944 roku David Kammerer zabija Luciena Carra - obaj należeli do środowiska bitników. Po dokonaniu zbrodni Carr zwraca się do Kerouaca i Burrougsa z prośbą o pomoc, by pomogli mu w pozbyciu się obciążających go dowodów. Później  napisali o tym wspólnie powieść "And the Hippos Were Boiled in Their Tanks", która została opublikowana dopiero w 2008.

Ginsberg, Kerouac i Burroughs zapisali się w historii jako ikony Beat Generation. Najbardziej znanym dziełem Ginsberga jest poemat"Skowyt", Kerouac zasłynął dzięki powieściom "W drodze" i"Włóczędzy Dharmy", zaś Burroughs dał się zapamiętać jako autor książek "Ćpun", "Pedał" i "Nagi lunch".

Po zakończeniu serii filmów o Harry'm Potterze, Radcliffe'a będzie można oglądać w nowych filmach, niezwiązanych już w serią o czarodzieju w Hogwarcie. 24 lutego 2012 roku  w polskich kinach pojawi się najnowszy obraz z jego udziałem, zatytułowany "Kobieta w czerni".

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze