1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Polskie animacje z szansami na Oscara!

Polskie animacje z szansami na Oscara!

Kadr z etiudy "Magiczny fortepian"
Amerykańska Akademia Filmowa ogłosiła listę 10 krótkometrażowych animacji, które będą ubiegać się o nominacje do Oscara w kategorii Najlepszy Krótkometrażowy Film Animowany. Wśród nich znajdują się polskie animacje - "Paths of Hate" oraz etiuda 3D "Zaczarowany fortepian".

Etiuda "Zaczarowany fortepian" jest z animowaną metodą poklatkową częścią filmu "Latająca maszyna". To przeznaczona dla familijnej publiczności animacja będąca bezprecedensowym przedsięwzięciem w historii produkcji filmowej w Polsce i na świecie. Stworzony w Łodzi na imponującym planie o powierzchni 10.000m2 film jest największą, europejską animacją tego roku. Do jej powstania zaangażowano czołowych animatorów świata, dzięki którym zrodziła się ta pełna rozmachu podniebna podróż po najpiękniejszych miastach Europy.

Na akcję filmu składają się dwie historie, w których kluczową rolę odgrywa magiczna machina, unosząca bohaterów w podniebną odyseję, godną porównań z pixarowskim „Odlotem”. W części pierwszej dwójka dzieci odnajduje stary fortepian, który skrywa niezwykłą tajemnicę. Instrument zamienia się w latającą maszynę i zabiera bohaterów w pełną przygód podróż po Europie. W części drugiej - londyńska bizneswoman Georgie, para jej dzieci oraz pianista Lang Lang zostają wciągnięci do świata animowanego filmu 3D, gdzie czeka ich misja sprowadzenia latającej machiny z powrotem do Polski.

"Paths of Hate" to krótkometrażowa animacja wyreżyserowana przez Damiana Nenowa. Jest to połączenie atrakcyjnej, komiksowej animacji 3D z ostrą gitarową muzyką. Akcja filmu rozgrywa się w chmurach, a bohaterami są piloci samolotów bojowych.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze