1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Olśniewające prace zwycięzców konkursu fotograficznego “Movement” International Photography Awards

Olśniewające prace zwycięzców konkursu fotograficznego “Movement” International Photography Awards

1. miejsce w kategorii Nature, fot. Ching Leong Teo "Wallace Flying Frog" (materiały IPA)
Zobacz galerię 10 Zdjęć
International Photography Awards to jeden z najbardziej prestiżowych konkursów fotograficznych na świecie, organizowany od 2003 roku. W tym roku tematem przewodnim konkursu był "ruch", a prace można było zgłaszać w kilku kategoriach: fotografia uliczna, technologie, natura, sztuki piękne oraz ludzie. Poznajcie nagrodzone prace. 

Główną misją i założeniem konkursów organizowanych przez International Photography Awards jest oddanie hołdu i wyróżnienie osób utalentowanych w dziedzinie fotografii oraz promowanie tego rodzaju sztuki. Co roku do konkursu International Photography Awards zgłaszają się z całego świata profesjonalni fotograficy i amatorzy.

W tym roku tematem przewodnim  konkursu był "ruch", który pozostawiał artystom dość szerokie pole do popisu. Prace zgłaszać można było w kilku kategoriach: technologie, natura, ludzie, fotografia uliczna oraz sztuki piękne, a wyjątkowo w tym roku zrezygnowano z podziału konkursu na prace profesjonalistów oraz amatorów fotografii.

Idea tegorocznego konkursu opierała się na autorskim przedstawieniu ruchu jako zmiany w świecie, a także na spojrzeniu na tę koncepcję poprzez ruch obiektywu fotografa we wszystkich aspektach życia, ukazując zmiany, rozwój, ruch i wzrost w środowisku fizycznym, politycznym, społecznym lub artystycznym.

Oto zwycięzcy konkursu w kategoriach: Fine Arts, Nature oraz Street Photography

[galeria]

Źródło: https://www.photoawards.com/

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze