1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. "Moje wspaniałe życie" z Agatą Buzek i Jackiem Braciakiem wkrótce w kinach

"Moje wspaniałe życie" z Agatą Buzek i Jackiem Braciakiem wkrótce w kinach

Rozgrywający się w malowniczej Nysie film "Moje wspaniałe życie" przypomina, że prawdziwe życie jest tam, gdzie próbujemy być szczęśliwi na własnych warunkach. (Fot. Weronika Kosińska)
Może i wspaniałe, ale czy na pewno moje? Z takim pytaniem mierzy się Joanna, bohaterka komedii obyczajowej „Moje wspaniałe życie" Łukasza Grzegorzka. Już teraz możecie obejrzeć oficjalny zwiastun tej produkcji. Film zostanie premierowo pokazany na 21. MFF Nowe Horyzonty już 12 sierpnia.

Ciepły, a zarazem dowcipny i brawurowy film Grzegorzka jest historią kobiety, która nie chce być już grzeczną dziewczynką. Czy jednak wystarczy jej odwagi, by się zbuntować, zatrząść posadami małżeństwa, stracić reputację i sięgnąć po to, na czym naprawdę jej zależy? W nakreślonej z empatią i fenomenalnie zagranej przez Agatę Buzek postaci przejrzy się mnóstwo kobiet, które złożyły kawałek siebie na ołtarzu cudzych oczekiwań. Bohaterka „Mojego wspaniałego życia” nie czuje się jednak ofiarą: ryzykuje, popełnia błędy i tańczy do upadłego.

O sile filmu decyduje nie tylko charyzma „Jo”, ale także fantastyczny aktorski trójkąt, którego dynamika zmienia się na naszych oczach. Agata Buzek, Jacek Braciak i Adam Woronowicz sprawiają, że nie ma w „Moim wspaniałym życiu” postaci, za którą nie trzymalibyśmy kciuków. W filmie nie zabraknie też gwiazd młodego pokolenia: Jakuba Zająca, Wiktorii Wolańskiej, Karoliny Bruchnickiej, czy debiutujących na wielkim ekranie Julii Kuzki i Pawła Kruszelnickiego. Do współpracy przy projekcie zaproszone zostały również trzy wyjątkowe muzyczne osobowości: na ekranie zobaczymy legendarnego czeskiego barda, Jaromira Nohavicę, muzykę do filmu skomponował Piotr Emade Waglewski, a promującą film piosenkę „Pięć minut łez” wykonuje Ralph Kaminski.

Rozgrywający się w prowincjonalnej, malowniczej Nysie film przypomina, że prawdziwe życie nie jest gdzie indziej, tylko wszędzie tam, gdzie próbujemy być szczęśliwi na własnych warunkach.

„Moje wspaniałe życie" wejdzie do kin jesienią tego roku.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze