1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Król Lew powraca! Oto pierwszy zwiastun filmu „Mufasa: Król Lew”. Premiera jeszcze w tym roku

Król Lew powraca! Oto pierwszy zwiastun filmu „Mufasa: Król Lew”. Premiera jeszcze w tym roku

Kadr z filmu „Król Lew” (Fot. materiały prasowe Disney+)
Kadr z filmu „Król Lew” (Fot. materiały prasowe Disney+)
W 2019 roku premierę miała nowa wersja kultowej bajki Disneya „Król Lew”. Teraz zaś powstaje jej prequel. W sieci właśnie pojawił się zwiastun filmu „Mufasa: Król Lew”, który skupi się na historii ojca Simby. Końcówka roku zapowiada się ekscytująco. Zobaczcie sami!

Spis treści:

  1. „Mufasa: Król Lew” – o czym będzie film?
  2. „Mufasa: Król Lew” – twórcy i obsada głosowa
  3. „Mufasa: Król Lew” – premiera

Czy jest ktoś, kto jeszcze nie widział tej kultowej animacji Disneya? Simbę, Timona i Pubmę kojarzy chyba każdy, a „Król Lew” jest bajką, do której z sentymentem wracamy w gorsze dni i którą z przyjemnością puszczamy naszym dzieciom. Produkcja z 1994 roku doczekała się nawet swojego remake’u w 2019 roku, który prezentował się naprawdę zjawiskowo za sprawą fotorealistycznych efektów wizualnych (nie, przy kręceniu filmu nie wykorzystano prawdziwych zwierząt, to wszystko technologia). Teraz zaś nowa wersja „Króla Lwa” dostanie swój prequel. W filmie „Mufasa: Król Lew” poznamy przede wszystkim historię Mufasy, ojca Simby, i dowiemy się, jak zdobył władzę w królestwie.

Czytaj także: „Vaiana” powraca! I to jeszcze w tym roku

„Mufasa: Król Lew” – o czym będzie film?

Krótko przypomnijmy, że „Król Lew” to historia Simby, który w przyszłości ma zastąpić swojego ojca Mufasę w sprawowaniu władzy w królestwie. Jednak z tego obrotu spraw nie cieszy się brat Mufasy, Skaza, dotychczasowy dziedzic tronu. Knuje więc spisek, w wyniku którego doprowadza do zamachu stanu i wygnania Simby. Lwiątko z pomocą dwójki nowych przyjaciół będzie musiało poradzić sobie z dorastaniem z dala od domu oraz odzyskać to, co mu się prawnie należy.

Film „Mufasa: Król Lew” rozgrywa się przed wydarzeniami z głównej produkcji. Poznamy w nim historię ojca Simby od czasów, gdy był lwiątkiem, do momentu zdobycia władzy w królestwie.

„Wszystko zaczęło się daleko, za górami, za Krainą Cieni, po drugiej stronie światła. Urodził się tam lew bez kropli szlachetnej krwi w żyłach. Ale to właśnie on na zawsze odmienił nasze życie…” – mówi Rafiki w oficjalnym zwiastunie filmu. To właśnie on opowie Kiarze – córce Simby i Nali – historię jej dziadka, którą Timon i Pumba okraszą barwnymi komentarzami.

„Mufasa: Król Lew” – twórcy i obsada głosowa

Prequel „Króla Lwa” będzie wykonany tą samą realistyczną techniką co poprzedni film. Reżyserem produkcji jest Barry Jenkins, zdobywca Oscara za film „Moonlight”. Scenariusz zaś napisał Jeff Nathanson, odpowiedzialny także za scenariusz „Króla Lwa” z 2019 roku.

W oryginalnej obsadzie głosowej usłyszymy Aarona Pierre’a w roli młodego Mufasy i Kelvina Harrisona, który użyczy głosu młodemu Skazie. Wiadomo też, że w Timona i Pumbę ponownie wcielą się Seth Rogen i Billy Eichner, Beyoncé powróci jako Nala, jej córka zaś, Blue Ivy, jako Kiara – córka Nali i Simby. Głosu Rafikiemu użyczy John Kani.

Za nowe oryginalne piosnki odpowiedzialny jest Lin-Manuel Miranda.

„Mufasa: Król Lew” – premiera

Film „Mufasa: Król Lew” trafi do kin 20 grudnia 2024 roku.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze